Події
7 листопада 2022

Належність до певної церкви впливає на погляди громадянина більше, ніж чинник рідної мови - дані дослідження

31 жовтня 2022 року Інститут зовнішньополітичних досліджень за організаційного сприяння Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв організував круглий стіл на тему: «Московський патріархат у російській війні проти України», в якому взяв участь виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський,  який представив дані опитування, що відображають  кореляцію між поглядами громадян України залежно від конфесійного чинника.

Дослідження було проведено у листопаді 2020 року у 8 східних та південних регіонах країни. Зрештою опитування показали, що належність до певної церкви впливає на погляди громадянина більше, ніж чинник рідної мови (російська-українська).
57% вірян УПЦ МП вірили в те, що український уряд проводить політику витіснення російської мови.

73% вірян УПЦ МП вважають, що події на Майдані – це незаконний державний переворот. Навіть, серед  російськомовних громадян менший відсоток тих, хто так
вважав (62%). Петро Бурковський зазначив, що фактично це теза, яку першим сказав Володимир Путін.
59% вірян УПЦ МП вважали, що політика "декомунізації" спрямована на переписування історії та заперечення досягнень і подвигів у часи СРСР. Викликає дисонанс те, що віряни  вважали, що комунізм – це добре. Однак ситуацію прояснює той факт, що дану тезу просувають священники УПЦ МП.

41% парафіян УПЦ МП вважали, що добровольці, які воювали на Донбасі на боці України, переважно йшли на фронт за пільгами, наживою та високою зарплатою. Саме цей наратив просуває Росія та її агенти впливу.
Показовою була відповідь щодо протестів у Білорусі. 51% вірян УПЦ вірили, що протести не є народним повстанням, а є спробою Заходу повалити законно обраного президента Лукашенка. Знову ж таки, ця теза просувалася російською пропагандою.

Цьогорічнеопитування, проведене у серпні–вересні, стосувалося сприйняття громадянами ролі УПЦ МП у російській повномасштабній агресії. Для опитування були обрані такі політичні центри Півдня держави, як Запоріжжя та Миколаїв. Результати показали, що чим більше Росія вчиняє злочинів, тим жорсткішою стає позиція громадян стосовно даного інституту тіньового впливу на Україну. У Миколаєві майже 56% громадян вважає, що УПЦ МП сприяє російській агресії, у Запоріжжі – майже кожен другий.

Максимально негативною оцінка УПЦ є у Центральних та Західних регіонах. На Півдні багато людей не визначилися, а це значить, що частина досі підтримують УПЦ МП, але це вважається соціально несприятливим і тому вони фактично соромляться того, що належать до цієї церкви. А частина вже вагається.

На завершення Петро Бурковський висловив переконання, що потрібно дати можливість парафіям переходити до ПЦУ, а також потрібно працювати інформаційно.

В інформаційному просторі бракує відео з захопленими агентами у рясах, оскільки для багатьох громадян залишається незрозумілою підривна діяльність московської церкви. Їх треба транслювати, щоб люди це чули та продовжували прозрівати.

 Пресреліз про круглий стіл «Московський патріархат у російській війні проти України»

Останні новини з категорії Події

Генсек НАТО лорд Робертсон: «Заявка містера Кучеріва на індивідуальне членство в Альянсі – це дуже серйозний жарт»

На 13-ті роковини від дня, коли обірвалося життя директора і засновника "Демініціатив" Ілька Кучеріва, спогадами про свого товариша й колегу...
29 травня 2023

Про міфи, які Росія продукує про війну, компроміси, мешканців окупованих і прифронтових територій, Марія Золкіна розповіла в парламенті Великої Британії

У парламенті Великої Британії відбувся захід, присвячений стратегічним комунікаціям у боротьбі з російською дезінформацією
25 травня 2023

Ця війна і ця перемога назавжди залишаться стрижнем національної пам'яті українців – експертне обговорення

Тези з пресконференції "Символи, події та особистості, які формують національну пам’ять про війну з Росією"
10 травня 2023

Абсолютна більшість журналістів вважають, що в українських ЗМІ є цензура – Поліна Бондаренко

"Демініціативи" разом з Центром прав людини ZMINA презентували опитування журналістів про те, як війна впливає на свободу слова
4 травня 2023