Події
Перегляди: 1163
1 червня 2021

На нових тренінгах стажерки «Демініціатив» опрацювали практичний базис аналітики та соціології

Дводенний тренінг з основ аналітики та соціології відбувся 28 та 29 травня. Стажерки Фонду мали змогу послухати практикуючих експертів та втілити теоретичні знання у реальному завданні. Семінари були націлені на розширення знань про аналітичні матеріали, попередній збір й обробку даних для їхнього написання, методи структурування інформації у аналітичній записці.

«За період тренінгів я заповнила прогалини у прикладній сфері соціології та поглибила навички написання аналітичних матеріалів», – розповідає стажерка Софія Голубцова.

Майстер-класи з основ підготовки аналітики провели експерт Центру аналітичних досліджень Сергій Янішевський та політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський, а соціологічний блок вели старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України Максим Паращевін та Анна Кисла – професорка Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Темою тренінгу від Сергія Янішевського стали ключові засади професійного написання матеріалів, можливі методи аналізу та виклади аналізу. Стажерки дізналися про особливості BLUF, SWAT, SNW, STEP-методів, їхні відмінності та способи застосування. Серед усього матеріалу першого тренінгу дівчата-стажерки відзначають наявність можливості випробувати набуті знання на реальному кейсі.

Лілія Вахняк зазначила: «Особливо корисною була практична частина, оскільки за дві години нам потрібно було за допомогою брейн-шторму та командної роботи підготувати аналітичний матеріал, на який ми отримали дуже розгорнутий та конструктивний фідбек». А Ірина Хомко додає, що їй пощастило отримати шанс на практиці випробувати набуті знання та почути корисну конструктивну критику від лектора.

Другий день тренінгів відзначився глибоким зануренням у сферу соціології та особливостей збору даних. Максим Паращевін наголошував, що опитування не є єдиним засобом здобуття інформації, а для того, щоб просте статистичне опитування стало справжнім соціологічним дослідженням, його треба інтегрувати з іншими способами та проводити аналіз даних, відстежуючи тенденції.

Також було зазначено про правила складання анкет, об’єктивний та відсторонений підхід до постановки запитань у ній. Анна Кисла розповідала про ресурси здобуття якісної та достовірної інформації, важливість вибірки в опитуваннях та типові помилки у неякісних анкетах.

Ці заходи були проведені у рамках програми підвищення кваліфікації, яку проводить Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва для своїх стажерок, які беруть участь у роботі Фонду в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Олександра Ладиченко, стажерка ДІФ

Останні новини з категорії Події

Генсек НАТО лорд Робертсон: «Заявка містера Кучеріва на індивідуальне членство в Альянсі – це дуже серйозний жарт»

На 13-ті роковини від дня, коли обірвалося життя директора і засновника "Демініціатив" Ілька Кучеріва, спогадами про свого товариша й колегу...
29 травня 2023

Про міфи, які Росія продукує про війну, компроміси, мешканців окупованих і прифронтових територій, Марія Золкіна розповіла в парламенті Великої Британії

У парламенті Великої Британії відбувся захід, присвячений стратегічним комунікаціям у боротьбі з російською дезінформацією
25 травня 2023

Ця війна і ця перемога назавжди залишаться стрижнем національної пам'яті українців – експертне обговорення

Тези з пресконференції "Символи, події та особистості, які формують національну пам’ять про війну з Росією"
10 травня 2023

Абсолютна більшість журналістів вважають, що в українських ЗМІ є цензура – Поліна Бондаренко

"Демініціативи" разом з Центром прав людини ZMINA презентували опитування журналістів про те, як війна впливає на свободу слова
4 травня 2023