Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 324
18 лютого 2024

Мюнхенська конференція відбувається на тлі кількох тривожних тенденцій — Тарас Жовтенко

Мюнхенська конференція з безпеки завжди була певним прологом для самітів та зустрічей на найвищому рівні таких міжнародних інституцій як НАТО, ЄС та інших. Тема №1 порядку денного 60-ї конференції — війна РФ проти України. Водночас вона відбувається на тлі інших тривожних тенденцій, які також визначають порядок денний конференції. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив безпековий аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

“Якщо стратегічно дивитися, порядок денний Мюнхенської конференції з безпеки цього року складний. Насамперед через те, що гібридна агресія авторитарних режимів у сучасному світі має тенденцію до розростання. Йдеться не лише про збройну неспровоковану агресію Російської Федерації проти України, але також про те, що формується, фактично вже сформована нова вісь зла: Москва, Тегеран та Пхеньян. Ми бачимо, що ця гібридна агресія починає набувати глобальнішого характеру: те, що відбувається на Близькому Сході, загострення риторики Північної Кореї на Корейському півострові тощо. І на цьому тлі ми бачимо інші тривожні тенденції. Сполучені Штати Америки починають через свої внутрішньополітичні процеси та особливості цих процесів у деяких моментах відступати від ролі світового глобального лідера та глобального чинника стабільності у тому, що стосується міжнародної безпеки”, — коментує він.

На думку експерта з міжнародної безпеки, тема США червоною ниткою пройде через обговорення всіх проблем міжнародної глобальної безпеки на Мюнхенській конференції.

“Бо від того, яку роль зможуть і відіграватимуть Сполучені Штати Америки й у найближчому майбутньому, й у середньостроковій перспективі, залежатиме ефективність західних країн в їхніх зусиллях у протистоянні сучасним ризикам та загрозам міжнародній безпеці. І вже зараз ми бачимо, що на Мюнхенській конференції очікується досить авторитетний десант американських топ-чиновників. І звісно, що головний фокус їхніх дискусій та обговорень із європейськими колегами буде спрямований на згладжування риторики Трампа. Американці намагатимуться заспокоїти своїх європейських колег, що насправді Сполучені Штати Америки нікуди не подінуться, і їхня стратегічна підтримка залишається непохитною, залишається завжди із західними союзниками в цілому”, — пояснив Тарас Жовтенко.

Водночас він вважає, що ситуація у Вашингтоні для Європи має бути не лише приводом для тривоги, а й імпульсом для посилення власних позицій.

“У тому, що стосується власної обороноздатності, забезпечення функціональності інструментів зміцнення європейської безпеки, які вже існують. І, відповідно, шанси рухатися далі, зміцнювати інструменти, які вже є, і нарощувати свій потенціал у нових напрямках. Насамперед у тому, що стосується європейської архітектури безпеки. Цьогорічна Мюнхенська конференція багато в чому матиме стратегічний характер, і, безумовно, завдаватиме тон найближчому саміту НАТО, який цього року очікується у Вашингтоні”, — підсумував Тарас Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

«Крок назад адміністрації Байдена». Втретє Іран буде готовий до ескалації, застосовуючи ядерну зброю — Тарас Жовтенко

Тактика «уникнення ескалації» — це крок назад адміністрації США, вважає Тарас Жовтенко
16 квітня 2024

Законопроєкт про мобілізацію з'явився із запізненням і не вирішує глибинних проблем, що стоять перед Україною – Петро Бурковський

Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи", прокоментував виданню The New York Times ухвалення нового закону про мобілізац...
15 квітня 2024

В перемогу вірять 83% опитаних українців, проте часові рамки зміщуються – Олексій Гарань

Олексій Гарань прокоментував нещодавні результати опитування Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумк...
12 квітня 2024

Чи реально знайти і привезти в Україну 25 систем Patriot та чим їх прикрити – Тарас Жовтенко

Де взяти 25 систем Patriot, чи підійдуть їхні аналоги і як поява F-16 змусить росіян трансформувати свою тактику, прокоментував Тарас Жо...
9 квітня 2024