Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 878
31 серпня 2020

Мінськ вже не буде нейтральним майданчиком для переговорів щодо окупованого Донбасу

Від самого початку перемовин Тристоронньої контактної групи столиця Білорусі була нейтральним майданчиком для візитів сторін переговорів. З початком карантину через пандемію коронавірусу в березні 2020 року зустрічі перенесли в онлайн. Тепер вони постійно у форматі відеозв’язку. Після виборів в Білорусі й масових протестів, які тривають вже три тижні, знову заговорили про те, чи може Мінськ залишатися неупередженим майданчиком. 

Політична аналітикиня фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Марія Золкіна у коментарі Громадському Телебаченню каже, що такі розмови про перенесення переговорів справді ведуться, але неофіційно.

«Очевидно, що рішення щодо цього питання в Офісі президента ще немає, бо навіть Кравчук спочатку говорив, що така тема обговорюється, а потім змінив думку і сказав, що це не на порядку денному. На превеликий жаль, обговорюється ідея перенести перемовини в якусь з європейських столиць. І це небезпечно, бо таким чином ми створимо прецедент пом’якшення санкцій відносно представників окупованих територій Донбасу заради їхньої участі в цих переговорах.  

Зараз Офіс президента воліє не робити різких заяв. Але раптом Росія почне проявляти там (в Білорусі ред.) свою роль більш серйозно, наприклад після заяв Путіна, що вони готові відправляти силовиків туди, що є вже артикульованою загрозою. Якщо це станеться, то українська сторона вимушена буде якось реагувати й змінювати майданчик. За всіма ознаками Мінськ не буде нейтральним».

Повний текст статті: Громадське Телебачення