Події
Перегляди: 3446
24 січня 2018

Майже половина громадських організацій в Україні відчуває тиск влади

Майже половина опитаних соціологами громадських організацій заявляють про наступ влади на їхню діяльність. Такі дані громадської думки оприлюднила директор  Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна  під час круглого столу  «Громадянське суспільство в нових умовах: виклики, проблеми, перспективи»,  який 24 січня  відбувся в Одесі.

За її словми, чверть опитаних організацій стверджує, що протягом минулого року стикалась із перешкоджанням їхній діяльності і 44% вважають, що це повториться в майбутньому. Водночас ще чверть не бачать навіть потенційних перешкод своїй діяльності.

Згідно з результатами дослідження, які презентували сьогодні в Одесі, менш ніж 7% українців говорять, що залучені до активної громадської діяльності, а понад 85% громадян не є членами жодних громадських об’єднань. Показник залученості українців майже не зріс за останні кілька років і не дуже відрізняється від показників року перед Революцією гідності, зауважила Бекешкіна.

«До Майдану близько 70% українців вважали громадські організації невпливовими чи майже невпливовими. Одразу після Майдану був різкий зріст оцінки впливовості, а потім вона поступово знижувалася», – заявила Бекешкіна. Оцінка самим громадськими організаціями своєї ефективності розділилася майже навпіл – 49% представників організацій вважає роботу ефективною або скоріше ефективною, а 41 – неефективною.

При цьому 63% представників громадських організацій вважають, що громадським активістам треба йти в політику, аби якісно її оновити. При цьому голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін, найбільш «популярний» серед громадських активістів в якості майбутнього політика, має лише 6,3% підтримки. На другому місті кандидатура «проти всіх» – 4,2%, на третьому – політичний експерт і колишній голова політради партії «Сила людей» Олександр Солонтай із 3,1%.

Згідно з дослідженням, в середньому громадяни оцінили рівень розвитку громадянського суспільства на 2,5 балів із 5. При цьому самі представники громадських організацій оцінили рівень власного розвитку небагато вище – 2,9 балів.

Опитування українців Фонд проводив разом із соціологічною службою Центру Разумкова з 15 до 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років, похибка не перевищує 2,3%. Представників громадського суспільства опитували з 9 листопада до 19 грудня 2017 року. Всього опитали 192 представника різних громадських організацій.

 Оригінал: Радіо Свобода

Останні новини з категорії Події

Свобода, демократія, патріотизм – головні цінності українців та шведів

У Києві відбувся круглий стіл соціологів та експертів «Роль громадянського суспільства та соціального капіталу в громадянській підготовлено...
9 квітня 2025

Для Росії вплив на вибори в країнах Європи – частина ширшого геополітичного задуму – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко взяв участь в експертній дискусії “Європейська інтеграція України крізь призму виборів у країнах ЄС”
2 квітня 2025

Як війна вплинула на жінок-активісток в Україні: презентація результатів дослідження

Центр прав людини ZMINA спільно з "Демініціативами" презентували результати соціологічного дослідження про ризики, з якими стикаються жінки-...
9 березня 2025

Свобода, безпека, добробут: що українці цінують найбільше під час війни – експертне обговорення

Тези з презентації соціологічного дослідження «Свобода, безпека, добробут. Думка українців під час війни»
24 лютого 2025