Події
Перегляди: 641
27 червня 2013

Марія Золкіна: 42% українців хочуть в ЄС, 31% - у Митний союз

Близько 42% українців підтримують вступ України до Європейського Союзу. Натомість за вступ держави до Митного союзу висловилися 31% опитаних. Презентучи дані соціологічного дослідження, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Марія Зорлкіна наголосила : "Вступ до ЄС має бути основним інтеграційним напрямом України - так вважає 42% населення. За вступ до Митного союзу виступає 31%". Ще близько 13,5% респондентів вважають, що Україні не варто приєднуватися ні до Євросоюзу, ні до Митного союзу".

За словами експерта, опитування продемонструвало наявність значних вікових відмінностей у ставленні українців до бажаного інтеграційного напряму. Так, серед молоді (18-29 років) переважає орієнтація на вступ до ЄС - 54%, і найменше прихильників вступу до Митного союзу - 19%. Водночас серед громадян віком понад 60 років переважає підтримка вступу до Митного союзу (45%), за приєднання до ЄС тут висловилися 30% опитаних.

Марія Золкіна зазначила, що дослідження виявило й суттєві регіональні відмінності. Приєднання України до ЄС найбільше підтримують на заході (72% населення регіону) та в центрі України (49%). На сході й півдні країни традиційно переважають прихильники вступу до Митного союзу (50% та 39,5% відповідно). "Найбільша кількість людей, які не визначилися зі своїм вибором, перебувають у найменш проєвропейському регіоні країни - на Сході. Там на сьогоднішній день понад 15% громадян не можуть дати чітку відповідь, куди Україні варто рухатися: до ЄС чи до Митного союзу", - повідомила Золкіна.

Дослідження проводилося Фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова з 17 по 22 травня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України. Похибка вибірки - 2,3%.

Укрінформ

Top