Коментарі
Перегляди: 504
26 жовтня 2021

Люди, які готові працювати на свою державу, повинні мати відчуття безпеки, – Ольга Решетилова

Відсутність правосуддя в умовах  війни лиш посилює відчуття незахищеності громадян. Про це  під час онлайн-конференції сказала співзасновниця Медійної ініціативи за права людини, координаторка напрямку «Війна і правосуддя» Ольга Решетилова

Експертка наголосила, що люди взагалі не можуть відчувати себе захищеними в країні, де  відбувається збройний конфлікт.  У суспільстві ж, де вже сформована стала думка, що правосуддя немає, злочини не розслідуються (як то у справах Майдану) і ніхто не покараний – це відчуття ще більш загострене. 

Вона повідомила, що нині в судах налічується тисячі справ, пов'язаних зі збройним конфліктом.

«ЗМІ їх усі не відстежує, тому й  інформації щодо них немає. А коли немає інформації, тоді й  виникає майданчик для стереотипів, що правосуддя не відбуваєтьсяМільйони жертв, потерпілих від конфлікту, хочуть сатисфакції. Тому правосуддя у зв'язку із конфліктом — це теж певний момент, який формує відчуття безпеки», –  зауважує вона.

Ольга Решетилова акцентує – прикладом такої правової незахищеності під час військового конфлікту можуть слугувати й історії  з заручниками в ОРДЛО, які  пішли на співпрацю з українськими спецслужбами.  

«Коли вони потрапляють там у застінки ОРДЛО, наші спецслужби дуже часто від них відмовляються… І якщо на етапі перебування людини в заручниках це має сенс — публічно не визнавати співпрацю з нею, то коли ця людина звільняється, вона не може домогтися правди про те, що справді допомагала українській державі», – розповідає експертка.

Люди, які готові працювати на свою державу, повинні мати відчуття безпеки, наголошує вона. Відсутність системи захисту цих людей тільки посилюватиме  і без того низький рівень довіри до системи правосуддя.

Останні новини з категорії Коментарі

Українці добре ставляться до своєї діаспори, але запровадження подвійного громадянства створить додаткове напруження у суспільстві, — Петро Бурковський

Обіцянка множинного громадянства, заява про прямі переговори з Росією тощо — Радіо НВ аналізує з Петром Буроквським щорічне послання презид...
2 грудня 2021

Гарний учень Трампа. Володимир Зеленський показує себе борцем з олігархами і корумпованими елітами

Громадське радіо разом із Петром Бурковським проаналізувало щорічне послання Президента Зеленського до ВРУ
2 грудня 2021

Прямі переговори. Коли Зеленський зустрінеться з Путіним?

Чому президент Зеленський робить заяви про необхідність прямого діалогу з Кремлем — аналізує Марія Золкіна
1 грудня 2021

Небезпечна гра. Що показала пресконференція Зеленського

В Україні не вигравала жодна влада, яка намагалася встановити авторитаризм.
29 листопада 2021