Події
Перегляди: 1897
1 листопада 2023

Ліві та російська війна проти України

З виступу професора політології НаУКМА, наукового директора Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Олексія Гараня на сесії "Global Left on Global War" 16.10.23 (конференція "Crimea global. Understanding Ukraine through the south").

«Сучасна Росія – геть не комуністичний СРСР (який теж вчиняв страшні злочини). Це - олігархічно-капіталістична, імперіалістична диктатура, яка шантажує світ ядерною зброєю. Кого в цій війні проти України мають підтримати ліві, соціалісти, соціал-демократи з гаслами “Свобода, Справедливість, Солідарність”?

Поштовхом до заснування у 1864 р. Першого Інтернаціоналу (за участі Маркса, Енгельса, Бакуніна) стала усвідомлення необхідності міжнародної координації робітників у зв'язку з польським повстанням 1863-1864 рр. проти російського царату. 

В українському національному русі початку ХХ ст. домінували соціалістичні, народницькі настрої. Ба більше, Ленін чітко розрізняв «націоналізм гноблячих націй» – тому «великорусскому шовинизму объявляю бой не на жизнь, а на смерть» (т. 45, с. 214),  і «націоналізм пригноблених націй», у якому він бачив і позитивні моменти:

"В каждом буржуазном национализме угнетенной нации есть общедемократическое содержание против угнетения, и это-то содержание мы безусловно поддерживаем (т. 25, с. 275—276).

Необходимо отличать национализм нации угнетающей и национализм нации угнетенной, национализм большой нации и национализм нации маленькой.

По отношению ко второму национализму почти всегда в исторической практике мы, националы большой нации, оказываемся виноватыми в бесконечном количестве насилия…

Поэтому интернационализм со стороны угнетающей или так называемой «великой» нации (хотя великой только своими насилиями, великой только так, как велик держиморда) должен состоять не только в соблюдении формального равенства наций, но и в таком неравенстве, которое возмещало бы со стороны нации угнетающей, нации большой, то неравенство, которое складывается в жизни фактически (т. 45, с. 358—359)".

Може тому Путін так не любить Леніна?».

 

Останні новини з категорії Події

Під час візиту до ПАР українські активісти закликали міжнародну спільноту допомогти досягти справедливого миру як на Близькому Сході, так і в Україні

У листопаді відбувся черговий візит української делегації громадянського суспільства до Південної Африки з місією поглиблення відносин та по...
1 грудня 2023

Запрошення до участі у воркшопі «Видимість та впливовість: як ОГС ефективно комунікувати результати досліджень та досягати цільових аудиторій»

Практичний воркшоп відбудеться впродовж двох днів 21–22 грудня 2023 року в Києві
1 грудня 2023

У війні з Україною росія активно використовує «незбройні» методи боротьби – Олексій Гарань

Олексій Гарань взяв участь у дискусії «Нові форми війни у 21 столітті: від зброї до кібервійни» на Міжнародному книжковому ярмарку в Гвадала...
29 листопада 2023

Навчений + натренований = успішний

(Нотатки з тренінгу громадських активістів з адвокаційної діяльності)
29 листопада 2023