Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 424
11 червня 2024

«Критично важливо»: Тарас Жовтенко пояснив, як вплинуть на Україну результати виборів до Європарламенту

У країнах ЄС відбулися вибори до Європейського парламенту. Попри вплив Кремля переважна більшість проросійських ультраправих політичних проєктів цього разу набрали відчутно менше голосів, аніж вони набирали на попередніх виборах. Однак є й декілька винятків, зокрема це Франція та Німеччина. Про це у випуску OBOZ.Talk сказав безпековий аналітик Фонду "Демократичні ініціативи"  Тарас Жовтенко. За його словами, стратегічно ситуація для нового складу Європейського парламенту не є критичною.

"Проукраїнська Європейська народна партія, вона зберігає більшість, на другому місці, здається, йдуть лівоцентристи, з якими насправді Європейській народній партії буде набагато простіше домовитися, аніж з усіма іншими. Ну і, зрештою, саме це буде визначати стратегічний вектор роботи Європейського парламенту цього нового скликання", – пояснив він.

Водночас експерт зазначив, що недооцінювати потрапляння до складу Європарламенту цих проросійських ультраправих теж не варто. Хоча вони й не зможуть стратегічно впливати на ті рішення, які будуть ухвалюватися, вони робитимуть абсолютно все для того, щоб максимально затягнути цей процес.

"Максимально ставити палиці в колеса, перешкоджати обговоренням, перешкоджати голосуванням, перешкоджати, зрештою, тій політичній логіці процесу, яка в принципі має відповідати роботі безпосередньо Європейського парламенту", – сказав Тарас Жовтенко.

Він оцінив роботу російських спецслужб, які намагалися вплинути на ці вибори, на 3 з мінусом, враховуючи те, які можливості вони мали, й те, скільки обставин грало на руку їхній пропаганді.

"Я не скажу, що це повний провал, але це точно не успіх. І далі зрозуміло, що Кремль буде намагатися конвертувати ту ситуацію, яка склалася, на свою користь, і, відповідно, в перспективі він намагатиметься вплинути через своїх агентів впливу вже в складі Європейського парламенту нового на особливості його роботи, починаючи від роботи комітетів і закінчуючи стратегічно тими рішеннями, які будуть обговорюватися й ухвалюватися в майбутньому", – прогнозує аналітик.

Зокрема, Росія розганятиме тезу про те, що у Європі є нібито непопулярними провоєнні погляди та настрої. Так Кремль намагатиметься підштовхнути лідерів західного світу дистанціюватися від провоєнних та проукраїнських кроків. Відкритим залишається питання, наскільки це буде ефективно.

Останні новини з категорії Коментарі

Погодження будуть не публічними: Тарас Жовтенко про те, що стоїть за риторикою Байдена щодо ударів углиб Росії

Тарас Жовтенко припустив, якщо Україна узгоджуватиме зі США свої цілі вглиб російської території, то американці можуть на це погодитись
15 липня 2024

Перемир'я – це не тактика й не стратегія виходу з війни, і насправді воно може принести багато мінусів Україні – Марія Золкіна

Марія Золкіна про результати саміту НАТО у Вашингтоні
15 липня 2024

Росіяни можуть масштабувати цю тактику: який новий метод атак застосував ворог Тарас Жовтенко

Росіяни застосували нову тактику запуску ракет, одночасно завдаючи ударів трьома ракетами
9 липня 2024

Орбан виконує завдання Путіна. РФ зондує, як сприймають мирні ініціативи – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко на Radio NV - про дивні кульбіти, що виконує Віктор Орбан
8 липня 2024