Події
Перегляди: 2368
8 листопада 2012

Королевська і далі судиться через свій низький рейтинг, хоча до суду не прийшла...

 

Ані Наталія Королевська, ані її представники не прийшли  на засідання суду у справі, яку ініціювала сама лідер партії «Україна – вперед!», позиваючись до соціологів за буцімто недостовірний передвиборний рейтинг її політичної сили.

Водночас суддя  господарського суду міста Києва Оксана Марченко повідомила, що  від позивачів надійшло клопотання про витребування у Фонду «Демократичні ініціативи» та Київського міжнародного інституту соціології додаткових доказів, зокрема заповнених  щоденників інтерв’юерів та інших документів, які відображають результати опитування кожного респондента. І хоч на першому засіданні суду позивачеві були надані всі анкети респондентів, тепер  політик вимагає  у відповідачів  імена, адреси й телефони  осіб, яких опитували у передвиборному дослідженні.

Представники  відповідача Андрій  Гук та Валентина Теличенко  пояснили судові, що соціологи не мають права розголошувати персональних даних респондентів, позаяк така інформація є конфідеційна.   Відтак суддя відмовила у клопотанні позивачів.

У відповідь КМІС та "Демініціативи"  запросили у юристів Королевської надати дані тих соціологічних  досліджень, за якими партія «Україна –  вперед!» набрала більше 5% голосів виборців.

«Якщо судом буде встановлено, що ці дослідження не проводилися, то відповідно жодної негативної інформації про позивача нами не було поширено, оскільки відсутні будь-які докази вважати, що у цієї партії був вищий рейтинг, ніж зазначено у дослідженні, яке оскаржується позивачем», – зазначив адвокат  КМІС  Андрій Гук.

 

В свою чергу, представник  фонду «Демократичні ініціативи» Валентина Теличенко наполягає на тому, що результати соціологічних досліджень не можуть бути предметом судового розгляду і оцінки, якщо сам факт проведення цих досліджень не є спірним. Юрист переконана, що навіть у тому разі, коли різні групи соціологів дійшли неоднакового висновку, ця інформація не може вважатися неправдивою чи правдивою, з правової точки зору, а може вважатися більш точною або менш точною, з точки зору науковців.

 

 

 

Крім того, адвокат Андрій Гук звернувся до суду з заявою про необхідність стягнути з відповідача витрати соціологів на  копіювання анкет  та адвокатські послуги на суму  12 991 грн.

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024