Олексій Гарань
політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 264
6 грудня 2018

Консультації з Будапештського меморандуму: новий аргумент проти Росії

Документ корисний Україні як черговий аргумент у протистоянні російської агресії.

У річницю підписання Будапештського меморандуму МЗС України нагадав Росії про ті зобов'язання, які покладає на неї цей документ. Згідно з ним, Росія виступала гарантом безпеки України і взяла на себе зобов'язання ніколи не використовувати ніяку зброю проти неї. Подібне нагадування дуже правильне, адже сьогодні Росія порушила цей документ, вважає професор кафедри політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

 

"МЗС вчиняє правильно. У зв'язку з річницею ми згадуємо про цей документ. І всі прекрасно розуміють, що Росія його порушила. Росія його порушила в 2014 році агресією в Криму і на Донбасі. І зараз порушує в Керченській протоці", – говорить Гарань.

Як вважає експерт, цим документом не можна приборкати Росію, але він корисний Україні як черговий аргумент у протистоянні російської агресії на міжнародній арені.

"Звичайно ж, цей меморандум неефективний для того, щоб приборкати Росію. Але ми повинні до нього апелювати, тому що Росія його порушує. І це дає нам додаткові міжнародно-правові аргументи. Тобто для нас це можливість апелювати до міжнародної спільноти – мовляв, дійте", – продовжує експерт.

Фото: прес-центр ООС
Оригінал: Сегодня.ua

Top