Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 273
16 лютого 2025

Коли Росія відчуває силу, вона змушує Захід чекати. Але зараз Кремль діє інакше – Петро Бурковський

Про потепління відносин між США та Росією після телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Путіна, а також про стурбованість європейських країн і реакцію Києва пише іспанське видання  El Español. У матеріалі зазначається, що ця розмова стала першим кроком до можливого виходу Москви з міжнародної ізоляції. Хоча деталей поки немає, сам факт діалогу викликає занепокоєння у Європі, де  такий розвиток подій розглядають як ризик для безпеки континенту. Водночас у Києві звучать більш оптимістичні оцінки – Володимир Зеленський наголошує на важливості співпраці з Вашингтоном для зупинення російської агресії. Петро Бурковський, політолог і виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, знаходить більше ніж один аргумент для оптимізму.

Він багато років ґрунтовно вивчав кремлінологію й стверджує, що росіяни опинилися в скрутному становищі.

«Коли вони почуваються сильними, то змушують західні країни чекати», – пояснює Петро Бурковський виданню El Español.

«Якби вони були впевнені у своїх силах, то поводилися б зверхньо, агресивно і діяли б інакше, як хулігани. Але вони бояться», – каже політолог.

І цей страх, пояснює Петро Бурковський, викликаний тим, що Трамп — як  «ми це бачили з Гренландією, Панамою, Газою» — проводить жорстку політику, а «вони не хочуть гратися з вогнем».

Тому росіяни розуміють, що «все ускладнюється», що «вони програють війну», і що Трамп «може запропонувати їм вихід».

На його думку,  президент США прагне вибудувати з Росією більш приязні стосунки та дає Кремлю зрозуміти, що, незважаючи на агресію та воєнні злочини, Америка не розглядатиме їх як ворогів, якщо вони не зміцнюватимуть союз із Китаєм.

«Він, ймовірно, сказав їм, що вони вторглися в Україну, що вони вбивали і продовжують вбивати, але що він не буде їхнім ворогом, якщо вони не зблизяться з Китаєм», – коментує  Петро Бурковський.

Петро Бурковський заначає, що Трамп  сигналізує Москві: якщо Росія дестабілізуватиме Європу в інтересах Пекіна, то зіткнеться з жорсткою відповіддю.

Повний текст читайте іспанською:  El Español 

 

Останні новини з категорії Коментарі

Готуючись до майбутнього без США, Європа шукає власну ядерну «парасольку» – Тарас Жовтенко

Чому великі європейські країни більше не покладаються на Вашингтон у свої безпековій стратегії, пояснив Тарас Жовтенко
1 липня 2025

Попри спроби Путіна вийти з міжнародної ізоляції, вона все ж залишається – Олексій Гарань

Чому російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС, як українці сприймають демократію та авторитаризм і ставляться до тривал...
30 червня 2025

РФ офіційно дозволено все. Як війна на Близькому Сході вплине на Україну – Марія Золкіна

Марія Золкіна поділилася своїми думками про наслідки атаки США на ядерні об'єкти Ірану для світу загалом і для України зокрема
26 червня 2025

Від спротиву до партнерства: як трансформується громадянське суспільство України та Швеції

Денис Решетіло про те, як змінювалася співпраця громадянського суспільства з державою в Україні та Швеції в умовах різного історичного й без...
24 червня 2025