Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 548
6 травня 2025

Києву варто скористатися тим, що Трамп втрачає терпіння через маніпуляції Путіна — Тарас Жовтенко

Світ втрачає терпіння через затягування російським диктатором Путіним мирних переговорів. Президент США Дональд Трамп втрачає терпіння по-своєму, а Європа втрачає терпіння по-своєму. І хоча у них різні мотивації, але сенс їх поривів однаковий — потрібно дотиснути Кремль. У цьому, до речі, Київ з європейськими союзниками звучить в унісон. А Путін і його компанія тільки посилюють цю аргументацію. На цьому в етері телеканалу FREEДOM акцентував безпековий аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” ім.Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

"Щодо Росії дійсно втрачають терпіння не тільки в Лондоні, Брюсселі, Парижі, Берліні. Втрачають терпіння й у Вашингтоні. Бо якщо для Європи питання закінчення російсько-української війни — це питання власної безпеки та екзистенційного виживання, то для Трампа особисто це питання зміцнення або навпаки ослаблення його влади не тільки в Білому домі, але і загалом на міжнародній арені. Ми бачили рейтинги, які публікували американські ЗМІ, як американські громадяни оцінювали перші 100 днів президентства Дональда Трампа. І ці цифри не могли радувати ні Трампа, ні його прихильників. І якраз тема врегулювання російсько-української війни, яку Трамп вирішив поставити на чільне місце своєї зовнішньої політики, звучала постійно”, — розповів Тарас Жовтенко.

За його словами, зараз у Трампа не так багато простору для маневрів і для того, щоб на тлі падіння економіки, на тлі провальної історії з тарифами показати якусь перемогу.

“Перемогою щодо ядерної угоди з Іраном — не можна похвалитися. Перемир’я в Ізраїлі теж немає. У питанні російсько-української війни російська сторона змусила американців загрузнути в безперервному переговорному процесі. І це робить Трампа досить вразливим з погляду внутрішньої політики й того, що якщо республіканці програють ці проміжні вибори в Конгрес, то це означатиме підрив влади Дональда Трампа особисто. Тому Трамп втрачає терпіння по-своєму, а Європа втрачає терпіння по-своєму. І хоча у них різні мотивації, але сенс їх поривів один і той же — потрібно дотиснути Кремль. У цьому, до речі, Київ з європейськими союзниками звучить в унісон. А Путін і його компанія тільки посилюють цю аргументацію”, — вважає експерт.

Він зазначив: Києву з європейськими союзниками потрібно максимально синхронізуватися з американцями, щоб не втратити цей момент.

"Бо в практичній площині, тобто тому, що стосується практичних кроків в адміністрації Трампа, для них втратити терпіння — це не обов’язково натиснути на російську сторону. Є план “Б” — Трамп залишає для себе можливість просто вийти з переговорного процесу. Але поки в цьому не зацікавлений ніхто. Ні американці, ні російська сторона, ні, власне кажучи, Європа. Тому цю незацікавленість потрібно використовувати по максимуму і разом з нашими європейськими союзниками домагатися від адміністрації Трампа конкретних кроків щодо реального тиску на РФ. Як мінімум, аргументуючи це тим, що адміністрація Трампа цього ще не робила”, — підсумував Тарас Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

Мунтяну в прем’єрському кріслі Молдови, дрони з Придністров’я та альянс Орбана, що грає проти ЄС та України, – Маріанна Присяжнюк про регіональні загрози для України

Про те, чого очікувати Україні від нового уряду Молдови, а також про регіональні загрози, розповіла Маріанна Присяжнюк
4 листопада 2025

Трамп отримав короткостроковий зиск, Китай – стратегічну перевагу: Марія Золкіна про підсумки зустрічі Трампа і Сі

Марія Золкіна про те, хто більше виграв від останніх переговорів – Трампа чи Сі й чому ця зустріч перетворилася лише на тимчасове торговельн...
3 листопада 2025

Кремль знову дістав «ядерну дубинку», але ситуація вже не та – Тарас Жовтенко

Чи може Путін своїми «ядерними бурєвєсніками» змусити Захід пригальмувати військову допомогу Україні, пояснив Тарас Жовтенко
29 жовтня 2025

Молдова отримала шанс на стабільність, але потенціал російського впливу залишається – Маріанна Присяжнюк

Чи зникла Росія з Молдови, Суспільному прокоментувала Маріанна Присяжнюк
28 жовтня 2025