Події
Перегляди: 2602
11 березня 2014

Ірина Бекешкіна: в Україні немає жодного регіону, де більшість населення хотіла б приєднатись до Росії

Київ, 10 березня 2014 року – Ірина Бекешкіна, соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи», розповіла про ставлення українців та росіян до об’єднання України та Росії, оперуючи даними Київського міжнародного інституту соціології та Центру соціальних та маркетингових досліджень SOCIS.

За словами пані Бекешкіної, ні українці, ні росіяни не хочуть об’єднання України з Росією. В Україні та Росії більшість опитаних хотіли б, щоб обидві країни залишались незалежними, але дружніми державами – з відкритими кордонами, без віз та митниць: в Україні – 68%, у Росії – 59%. Об’єднання в єдину державу з Росією в Україні бажають лише 12% опитаних.

Щодо референдуму у Криму, директорка фонду «Демократичні ініціативи» наголосила: «Під дулами зброї результат буде таким, яким він запланований ініціаторами референдуму. Це не є демократичне волевиявлення. У Криму менше половини настелення – 41% – виступає за об’єднання. В Донецьку – це 33%. В Україні немає жодного регіону, де більшість населення підтримувала б приєднання до Росії».

Ірина також звернула увагу на чинники роз’єднання та об’єднання українців. За її словами, українців від початку розділило ставлення до майдану: менше половини не сприйняли Майдан, але навіть серед них абсолютна більшість не бажала б об’єднання з Росією.

Українці об’єднались у своєму небажанні силового сценарію, незалежно від того, яку сторону вони підтримують.  За результатами останніх досліджень від 18 лютого, лише 0,9% українців (близько 300 тис. осіб) готові брати участь у незаконних збройних формування. На думку Ірини Бекешкіної, найближчим часом ця цифра тільки зростатиме.

Щодо питання зовнішньо-політичної орієнтації – більшість українців (46%) підтримує курс на ЄС, меншість (35%) – на Митний союз. На думку пані Бекешкіної, через останні події кількість тих, хто підтримує ЄС буде збільшуватись, а прихильників МС – зменшуватись.

Ірина Бекешкіна, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, український соціолог, спеціаліст у галузі політичної та електоральної соціології. Кандидат філософських наук. З 1991 року — науковий співробітник Інституту соціології НАН України. З 1996 року — заступник директору Фонду «Демократичні ініціативи», який одним з перших почав проводити екзіт-поли під час виборів в незалежній України. У 2007 та 2008 роках – у списку 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».

 

Останні новини з категорії Події

Свобода, демократія, патріотизм – головні цінності українців та шведів

У Києві відбувся круглий стіл соціологів та експертів «Роль громадянського суспільства та соціального капіталу в громадянській підготовлено...
9 квітня 2025

Для Росії вплив на вибори в країнах Європи – частина ширшого геополітичного задуму – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко взяв участь в експертній дискусії “Європейська інтеграція України крізь призму виборів у країнах ЄС”
2 квітня 2025

Як війна вплинула на жінок-активісток в Україні: презентація результатів дослідження

Центр прав людини ZMINA спільно з "Демініціативами" презентували результати соціологічного дослідження про ризики, з якими стикаються жінки-...
9 березня 2025

Свобода, безпека, добробут: що українці цінують найбільше під час війни – експертне обговорення

Тези з презентації соціологічного дослідження «Свобода, безпека, добробут. Думка українців під час війни»
24 лютого 2025