Події
Перегляди: 2535
11 березня 2014

Ірина Бекешкіна: в Україні немає жодного регіону, де більшість населення хотіла б приєднатись до Росії

Київ, 10 березня 2014 року – Ірина Бекешкіна, соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи», розповіла про ставлення українців та росіян до об’єднання України та Росії, оперуючи даними Київського міжнародного інституту соціології та Центру соціальних та маркетингових досліджень SOCIS.

За словами пані Бекешкіної, ні українці, ні росіяни не хочуть об’єднання України з Росією. В Україні та Росії більшість опитаних хотіли б, щоб обидві країни залишались незалежними, але дружніми державами – з відкритими кордонами, без віз та митниць: в Україні – 68%, у Росії – 59%. Об’єднання в єдину державу з Росією в Україні бажають лише 12% опитаних.

Щодо референдуму у Криму, директорка фонду «Демократичні ініціативи» наголосила: «Під дулами зброї результат буде таким, яким він запланований ініціаторами референдуму. Це не є демократичне волевиявлення. У Криму менше половини настелення – 41% – виступає за об’єднання. В Донецьку – це 33%. В Україні немає жодного регіону, де більшість населення підтримувала б приєднання до Росії».

Ірина також звернула увагу на чинники роз’єднання та об’єднання українців. За її словами, українців від початку розділило ставлення до майдану: менше половини не сприйняли Майдан, але навіть серед них абсолютна більшість не бажала б об’єднання з Росією.

Українці об’єднались у своєму небажанні силового сценарію, незалежно від того, яку сторону вони підтримують.  За результатами останніх досліджень від 18 лютого, лише 0,9% українців (близько 300 тис. осіб) готові брати участь у незаконних збройних формування. На думку Ірини Бекешкіної, найближчим часом ця цифра тільки зростатиме.

Щодо питання зовнішньо-політичної орієнтації – більшість українців (46%) підтримує курс на ЄС, меншість (35%) – на Митний союз. На думку пані Бекешкіної, через останні події кількість тих, хто підтримує ЄС буде збільшуватись, а прихильників МС – зменшуватись.

Ірина Бекешкіна, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, український соціолог, спеціаліст у галузі політичної та електоральної соціології. Кандидат філософських наук. З 1991 року — науковий співробітник Інституту соціології НАН України. З 1996 року — заступник директору Фонду «Демократичні ініціативи», який одним з перших почав проводити екзіт-поли під час виборів в незалежній України. У 2007 та 2008 роках – у списку 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».

 

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024