Коментарі
Перегляди: 2594
19 листопада 2019

Ініціатива щодо легалізації подвійного громадянства іде від людей, які хочуть узаконити свої подвійні, потрійні та четверні громадянства

В українському уряді вивчають два можливі шляхи запровадження концепції подвійного громадянства в Україні. Про це повідомив  заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

«Дехто в Україні хоче легалізувати свої подвійні, потрійні і четверні громадянства»,  - так  прокоментувала ці ініціативи нової влади в коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA  соціолог, старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України та глава фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.
За словами експертки, незважаючи на те, що подвійне громадянство в інших країнах є звичайним явищем, навколо нього й досі виникає чимало питань.
«По-перше, кому сплачувати податки? Можна припустити, що там, де ти живеш. Але якщо людина, наприклад, живе і працює півроку в Польщі, три місяці, наприклад, і стільки ж в Україні - значить, вона повинна платити податки в Україні. По-друге, ніхто не відміняв у нас службу в армії. Чи означає подвійне громадянство, що чоловік повинен служити в армії, де він є громадянином? Тобто виникає дуже багато питань, і досі незрозуміло, як вони будуть вирішуватися», - констатує експерт.
Окремим пунктом Ірина Бекешкіна виділяє громадянство РФ.
«Чи ми виключаємо Росію в принципі, як неможливе? А як бути з громадянством Білорусі або Узбекистану, які є фактично сателітами Росії? Це складне питання», - додає співрозмовниця видання.
«На сьогодні очевидно, що поки закон у нас не змінений, то займати державні посади із двома паспортами - це просто суперечить законодавству. Наприклад, Супрун це дорікали, і вона так і не стала міністром. Я поки що не бачила обговорення цих питань. І в мене така підозра, що ініціатива щодо легалізації цього явища йде від людей, які хочуть узаконити свої подвійні, потрійні і четверні громадянства», - резюмувала соціолог.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025