Події
Перегляди: 1500
18 січня 2013

Ігор ЛІКАРЧУК: Не скасовувати, а розвивати

Директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук зауважив, що сьогоднішні негативні тенденції і «наїзди» на ЗНО далеко не перші в не такій уже тривалій історії зовнішнього незалежного оцінювання. Експерт нагадав, що таких прикладів було вдосталь, а один із них – у 2008 році, коли  за день до проведення першого тесту з українських мови та літератури тодішній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко виступила о 21-й годині в прямому ефірі і сказала, що потрібно відміняти зовнішнє оцінювання. «Я пам’ятаю, як  тодішній міністр науки і освіти Іван Вакарчук був готовий заявити про свою відставку у зв’язку з  відміною зовнішнього незалежного  оцінювання, – зазначив Ігор Лікарчук. –  На щастя, таке рішення  не було ухвалено, а я наводжу цей приклад для того, щоб показати, як потрібно відстоювати на самих різних рівнях систему зовнішнього оцінювання».

Дискусію навколо ЗНО  експерт вважає сигналом для подальшого розвитку зовнішнього незалежного тестування, адже без вдосконалення системи зовнішнього незалежного оцінювання розмови про його скасування можуть перетворитись із суб’єктивних на об’єктивні. Він звернув увагу, що в опитуваннях Фонду «Демократичних ініціатив» щодо ЗНО  44,8% респондентів сказали, що основною вадою є недосконалість тестів, хоча позаторік цей показник був 31,3%. Крім того, майже у половина респондентів  немає впевненості, що тестування відбувається чесно із дотриманням всіх процедур.

Це, за словами Ігоря Лікарчука,  свідчить про необхідність удосконалення цієї системи. «Якщо система ЗНО не буде розвиватися принаймні у двох напрямах: запровадження тестів загальної навчальної компетенції і запровадження різнорівневих тестів, тому що неможливо пропонувати той самий тест з математики тим, хто вступає на механіко-математичний факультет університету, і факультет, де готують вчителів трудового навчання.., тож якщо ми не вдосконалюватимемо систему тестів, матимемо ситуацію, коли зовнішнє оцінювання втратить свою прогностичну валідність»,  – констатував  Ігор Лікарчук.

Останні новини з категорії Події

Приклади об’єднання в історії України – це історії перемог

Олексій Гарань взяв участь у роботі Національного круглого столу з нагоди Дня Соборності України, проведеного під егідою Київського безпеков...
23 січня 2022

Олексій Гарань – серед «30 зірок України» за визнанням Американсько-українського фонду

Американсько-український фонд назвав «30 зірок України», які мають значні досягнення у промоції України у світі.
6 січня 2022

Нудно не було. Експерти підбили підсумки 2021 року

З пресконференції «Новорічні сподівання і несподіванки: з якими почуттями і думками українці проводжають старий і зустрічають Новий рік»
4 січня 2022

У Дніпрі презентували результати опитування про те, що українці знають та думають про права людини

21 грудня у Дніпрі відбулося представлення результатів третьої хвилі опитування «Що українці знають та думають про права людини»
26 грудня 2021