Події
Перегляди: 1444
25 червня 2021

Фейки, боротьба з дезінформацією та критичне мислення - відбувся черговий тренінг «Демініціатив»

15 та 16 червня на тренінгах Фонду «Демократичні ініціативи» стажерки з’ясовували, як вирізняти фейки, які їхні особливості та як їм протидіяти. Представники відомих українських фактчекінгових організацій розповіли про боротьбу з дезінформацією та інструменти, які можуть в цьому допомогти. Майстер-класи містили практичний елемент, тож дівчата мали можливість одразу випробувати набуті знання.

Перший тренінг вела команда «По той бік новин». Головна редакторка проєкту Альона Романюк розповіла про заснування цієї ініціативи та її перші кроки. Вона поділилась інформацією про те, як невеличка перевірка регіональних медіа вилилася у створення фейку, що набув загальнонаціонального розголосу.

Аналітик «По той бік новин» Сергій Одаренко та комунікаційна менеджерка Лілія Боднар вели розмову про вплив побутових фейків та важливість застосування критичного мислення у боротьбі з ними, а також інструменти, які використовують для перевірки інформації на правдивість.

Розмову про засоби фактчекінгу вів також і Артем Лаптієв - фактчекер проєкту StopFake. Журналіст демонстрував як за кадрами відео, метаданими фотографій та віддзеркаленими ілюстративними матеріалами знаходити першоджерело інформації та перевіряти її на правдивість. Також він розповідав про веб-архіви та корисність їхнього застосування.

Другий тренінг вів Роман Осадчук – аналітик DFR Lab. Він пояснював, як працювати з технічними даними на кшталт ІР-адреси та доменів, як знаходити зв’язки між сайтами та людей, які відповідальні за їхнє створення.

Також на цьому майстер-класі докладно розглядалася тема поширення фейків через соцмережі та методи відстеження зв'язків між інформацією на сайтах та її поширенням у соцмережах.

Про майстер-класи стажерка Лілія Вахняк каже таке: «Одні з найкорисніших у практичному вимірі тренінгів, які я послухала. Дуже вдячна кожному лектору за те, що поділилися своїми знаннями і цінними інструментами аналізу».

Ці заходи були проведені у рамках програми підвищення кваліфікації, яку проводить Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва для своїх стажерок, які беруть участь у роботі Фонду в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Олександра Ладиченко, стажерка ДІФ

Останні новини з категорії Події

Генсек НАТО лорд Робертсон: «Заявка містера Кучеріва на індивідуальне членство в Альянсі – це дуже серйозний жарт»

На 13-ті роковини від дня, коли обірвалося життя директора і засновника "Демініціатив" Ілька Кучеріва, спогадами про свого товариша й колегу...
29 травня 2023

Про міфи, які Росія продукує про війну, компроміси, мешканців окупованих і прифронтових територій, Марія Золкіна розповіла в парламенті Великої Британії

У парламенті Великої Британії відбувся захід, присвячений стратегічним комунікаціям у боротьбі з російською дезінформацією
25 травня 2023

Ця війна і ця перемога назавжди залишаться стрижнем національної пам'яті українців – експертне обговорення

Тези з пресконференції "Символи, події та особистості, які формують національну пам’ять про війну з Росією"
10 травня 2023

Абсолютна більшість журналістів вважають, що в українських ЗМІ є цензура – Поліна Бондаренко

"Демініціативи" разом з Центром прав людини ZMINA презентували опитування журналістів про те, як війна впливає на свободу слова
4 травня 2023