Події
Перегляди: 1861
25 червня 2021

Фейки, боротьба з дезінформацією та критичне мислення - відбувся черговий тренінг «Демініціатив»

15 та 16 червня на тренінгах Фонду «Демократичні ініціативи» стажерки з’ясовували, як вирізняти фейки, які їхні особливості та як їм протидіяти. Представники відомих українських фактчекінгових організацій розповіли про боротьбу з дезінформацією та інструменти, які можуть в цьому допомогти. Майстер-класи містили практичний елемент, тож дівчата мали можливість одразу випробувати набуті знання.

Перший тренінг вела команда «По той бік новин». Головна редакторка проєкту Альона Романюк розповіла про заснування цієї ініціативи та її перші кроки. Вона поділилась інформацією про те, як невеличка перевірка регіональних медіа вилилася у створення фейку, що набув загальнонаціонального розголосу.

Аналітик «По той бік новин» Сергій Одаренко та комунікаційна менеджерка Лілія Боднар вели розмову про вплив побутових фейків та важливість застосування критичного мислення у боротьбі з ними, а також інструменти, які використовують для перевірки інформації на правдивість.

Розмову про засоби фактчекінгу вів також і Артем Лаптієв - фактчекер проєкту StopFake. Журналіст демонстрував як за кадрами відео, метаданими фотографій та віддзеркаленими ілюстративними матеріалами знаходити першоджерело інформації та перевіряти її на правдивість. Також він розповідав про веб-архіви та корисність їхнього застосування.

Другий тренінг вів Роман Осадчук – аналітик DFR Lab. Він пояснював, як працювати з технічними даними на кшталт ІР-адреси та доменів, як знаходити зв’язки між сайтами та людей, які відповідальні за їхнє створення.

Також на цьому майстер-класі докладно розглядалася тема поширення фейків через соцмережі та методи відстеження зв'язків між інформацією на сайтах та її поширенням у соцмережах.

Про майстер-класи стажерка Лілія Вахняк каже таке: «Одні з найкорисніших у практичному вимірі тренінгів, які я послухала. Дуже вдячна кожному лектору за те, що поділилися своїми знаннями і цінними інструментами аналізу».

Ці заходи були проведені у рамках програми підвищення кваліфікації, яку проводить Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва для своїх стажерок, які беруть участь у роботі Фонду в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Олександра Ладиченко, стажерка ДІФ

Останні новини з категорії Події

Українське суспільство демонструє прагматизм у питаннях переговорів і своєї безпеки та готове до непростих рішень – експертне обговорення

Експерти обговорили результати опитування «Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?»
26 грудня 2024

Чи варто Україні претендувати на частку радянської спадщини в країнах Глобального Півдня

Олексій Гарань взяв участь у панельній дискусії «Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претенд...
30 листопада 2024

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024