Тарас Тарасюк

Сфера академічних інтересів: дослідження політичного насилля, радикалізація, екстремізм та політики протидії тероризму. У рамках роботи досліджував радикалізацію суспільно-політичних рухів в Україні.

Коментарі
Перегляди: 2325
31 серпня 2023

Єдиний фактор, який справді дестабілізує російський режим – це Сили оборони України – Тарас Тарасюк

Чому довкола поховання Пригожина так багато  таємниць і чи впливають прильоти  по Росії на психіку росіян – телеканалу Espreso.TV прокоментував аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Тарас Тарасюк.

На думку аналітика, українцям варто менше звертати увагу на те,  чи справді це був Пригожин, вбили його чи ні, і загалом  менше цікавитися конспірологічним  фасадом цієї історії.

«Швидше за все це був він, його вбили, і немає особливих підстав вважати інакше.  Тому що  немає сенсу влаштовувати  інсценування заради того, щоб відправити Пригожина кудись в Африку  або іншу країну. Це не виглядає раціональним, якщо ми говоримо про те, що росіяни можуть бути раціональними в плані вбивств когось, хто їм заважає,  навіть якщо це один із їхніх військових лідерів», – пояснив Тарас Тарасюк. 

Він також вважає, що помилково сприймати історію заколоту як подію, яка мала вплинути і змінити хід війни. 

«Це нормально, що українці мають великі сподівання на те, що з Росією щось станеться, але треба розуміти, що основним і єдиним фактором,  який справді дестабілізує російський режим, є Сили оборони України.  Ніяких інших дієвих,  ефективних факторів, які можуть ослабити або зруйнувати режим Путіна, знищити російський імперський проєкт, протидіяти російському імперіалізму, фактично немає», – вважає аналітик.

Він також нагадав, що в  історії Росії було багато заколотів, але з точки зору політичної науки важко порівнювати різні епізоди Росії як один і той же режим.

«Тому   порадіти з історії заколоту в Росії українці  можуть, але треба  залишатися  раціональними щодо цього», – робить висновок Тарас Тарасюк.

Важко також відповісти на питання, чи впливають обстріли російських територій на психіку росіян, каже аналітик.

«Швидше за все на якусь соціальну категорію це впливає, тому що це лякає бізнес,  це лякає людей фізично.  З іншого боку,  якщо подивитися на ретроспективу від повномасштабного вторгнення, від 24 лютого 2022 року, то якщо ця війна  проти України не змусила росіян вийти на протест, якщо хвилі мобілізації не змусили їх  виразніше показувати своє невдоволення, не варто сподіватися, що обстріли суттєво щось змінять», – вважає Тарас Трасюк.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025