Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 1466
1 грудня 2023

Є стратегічний консенсус з боку країн-членів Альянсу, що Україна має бути в НАТО — Тарас Жовтенко

Північноатлантичний альянс готує порядок денний, який стосується якнайшвидшого входження України в НАТО. Наразі не йдеться про те, треба це робити чи ні, немає дискусій щодо термінів вступу України до Альянсу, а є стратегічний консенсус з боку країн-членів НАТО. Про це, коментуючи в ефірі телеканалу FREEДОМ проведення засідання Ради Україна — НАТО, заявив безпековий аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

За його словами, члени Північноатлантичного альянсу впевнені, що Україна має бути в НАТО, і затягувати процес вступу не варто.

“Затягувати нераціонально, тому що в такий спосіб і країни НАТО, і Захід посилають кремлівському керівництву не зовсім коректний, м’яко кажучи, сигнал про те, що насправді путінська військова агресія проти України, повномасштабна війна, — це якраз той чинник, який стримує, насамперед Альянс, від ухвалення політичного рішення з приводу майбутнього членства України в НАТО. Але в принципі, з точки зору кремлівського керівництва, це логіка, за якою Росія повинна продовжувати цю саму повномасштабну війну, тому що це та страховка від майбутнього членства України в НАТО, яка насправді працює. І є всі передумови думати, що насправді країни-члени НАТО прекрасно розуміють цю логіку, і вони прекрасно розуміють, що з цією логікою потрібно щось робити”, — зазначив Тарас Жовтенко.

Експерт заявив, що дискусії, які зараз точаться в політичній площині, спрямовані на те, щоб знайти формулу, яка влаштує й Україну, і Північноатлантичний альянс — формулу максимально швидкого входження України в НАТО.

“І ось якраз на сьогоднішньому засіданні Ради Україна — НАТО проводиться обговорення таких реформ. Там п’ять основних пунктів, які включають політичний сектор, економічний сектор, сектор безпеки та оборони, соціальні моменти й те, що стосується принципів функціонування системи національної безпеки України. Альянс має своє бачення того, які пріоритети мають бути розставлені в тому, як Україна реформує всі сторони свого функціонування держави для того, щоб відповідати по максимуму тим стандартам НАТО, які Альянс зараз для себе вважає пріоритетними”, — повідомив експерт.

Жовтенко нагадав, що під час саміту НАТО у Вільнюсі було сказано: Україну приймуть до Альянсу як постійного члена без плану дій щодо членства.

“Тобто це — максимально скорочена формула руху України до НАТО. І це станеться тоді, коли Альянс бачитиме для себе відповідні умови”, — додав він.

Останні новини з категорії Коментарі

Путінська схема перетворюється на робочу на Заході — Марія Золкіна

Як путінська схема — «нелегітимний президент, а мир підписувати треба ж з легітимним» — перетворюється на робочу схему і позицію в переговор...
20 грудня 2024

Європейські миротворчі війська в Україні: хто здатний наважитись

Олексій Гарань прокоментував ідею розміщення європейських миротворців в Україні
17 грудня 2024

Росія отримала чіткий сигнал про технологічну перевагу американських оборонних систем – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко в інтерв’ю Радіо NV прокоментував запуск російської міжконтинентальної балістичної ракети «Орєшнік» та реакцію США на нього
17 грудня 2024

Проросійські сили в Україні гратимуть на виснаженні суспільства – Олексій Гарань

Олексій Гарань прокоментував появу Юрія Бойка в етерах, а також дані соцопитування про те, з чим пов'язані симпатії українців до окремих іно...
17 грудня 2024