Події
Перегляди: 152
30 січня 2018

"Демініціативи" – у першій п’ятірці найпотужніших дослідницьких осередків України 2017 року

Ініціатива з розвитку та дослідження аналітичних центрів think twice UA  опулікувала на своєму сайті рейтинг інформаційної потужності дослідницьких осередків України за 2017 рік.

Фонд "Демократичні ініціатви" імені Ілька Кучеріва посів у ньому в різних номінаціях  такі місця: 

За кількістю згадувань у ЗМІ – друге місце.


 

За інформаційною потужністю серед недержавних дослідницьких осередків – третє.


 

Серед дослідницьких орагнізацій загалом –  п'яте місце.

 

 

Цей рейтинг оцінює комунікаційний бік їхньої роботи  і складається з чотирьох складників:

  • згадування у ЗМІ;
  • цитування в наукових статтях;
  • відвідуваність сайту;
  • число читачів у соціальних мережах.

Крім спроби визначити, які дослідницькі осередки були найбільше представлені в інформаційному полі у 2017 році, дослідження є спробою показати альтернативний спосіб вимірювання їхнього впливу.

Оцінювання здійснено за методикою американського “Центру світового розвитку”. Автори визнають, що їхня методика вимірює лише популярність певного осередку, а не його впливовість. Утім, на їхню думку, популярність є однією з важливих складових впливовості: по-перше, робота осередку має бути помітною в суспільстві та серед фахівців, а по-друге, політики часто посилаються на дослідження для обґрунтування своїх рішень, отже дослідження більш відомого осередку виглядатиме переконливіше в очах виборців.

Дані отримано з таких джерел:

  • доступ до даних про згадування в ЗМІ надав Центр контент-аналізу
  • кількість наукових цитувань отримано з бази наукових публікацій Google Scholar,
  • облік відвідувачів інтернет-сторінок веде служба SimilarWeb,
  • число читачів у соціальних мережах отримано з облікових записів, на які посилаються сайти дослідницьких осередків.

Перелік дослідницьких осередків складено на основі даних проекту „Зміцнення українських аналітичних центрів: розвиток інституційної спроможності та покращення співпраці з партнерами в Європейському Союзі“ (https://goo.gl/aEZM8J). Список доповнено з урахуванням появи нових дослідницьких установ, а також уточнено з огляду на відповідність робочому визначенню дослідницького осередку: «Установи, чия головна діяльність — дослідження з метою покращення рішень державного управління».

Автор дослідження – Євген Шульга, радник Ініціативи think twice UA, директор з розвитку Case Україна. Партнер проекту – Центр контент аналізу.

Цей волонтерський проект цього року виконаний за підтримки шести дослідницьких осередків: Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Національний інститут стратегічних досліджень, Український інститут майбутнього, Центр економічної стратегії, Центр політико-правових реформ і VoxUkraine.

Top