Коментарі
Перегляди: 2716
15 лютого 2019

Чим молодша людина, тим скоріше вона розуміє, що за НАТО – майбутнє

В Україні сьогодні  доволі високий рівень підтримки НАТО за весь час моніторингу громадської думки щодо цього питання. Але він ще не сягає  абсолютної більшості.

Про це під час прес-конференції «Конституційне закріплення курсу України на ЄС та НАТО. Нові реалії та очікування», яка відбулася 13 лютого в Укрінформі,  сказав політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерів Андрій Сухарина.

Більшість населення (за даними Фонду «Демократичні ініціативи» – 46%) вважає, що найкращим варіантом гарантування безпеки для України був би вступ до НАТО. Така кількість прихильників НАТО є відносною більшістю, пояснив аналітик, тоді як серед  інших  альтернатив все ще  зберігаються і позаблоковий статус (24%),  і військовий Союз з Росією  та іншими країнами СНД (7%).

«Третина  громадян виступають за інші альтернативи, а є ще ті, хто не  визначилися і кому  важко відповісти, – акцентує Андрій Сухарина. – Тому маючи 46%, ми ще не можемо говорити, що рівень підтримки НАТО у  нас є безумовним  і абсолютним на п'ятому році війни».

Якби референдум щодо вступу України до НАТО відбувся сьогодні,  він був би, безумовно, виграний. Цьому є кілька пояснень, каже Андрій Сухарина. По-перше, велика частка людей, які виступають проти НАТО, ставляться до нього нейтрально чи  не цікавляться цим питанням узагалі, просто не пройдуть на референдум. По-друге, ще частина громадян,  які підтримують позаблоковий статус, скоріш за все на референдумі  можуть проголосувати і за НАТО.  «Така дуальність у поглядах існує, і  тому це  може спрацювати», – прогнозує  політаналітик.

Та попри те, що підтримка вступу до НАТО в країні переважає,  залишаються ще два регіони – Південь і Схід України, де вона все ж у меншості. На півдні країни 40% громадян обирають позаблоковість і лише 25% – приєднання до Організації Північноатлантичного договору. На сході ситуація ще більш проблемна. Прихильників вступу до НАТО там  лише 15–20% і  приблизно така сама частка людей,  які й досі виступають за військовий Союз з Росією та іншими членами СНД. А серед усіх варіантів гарантування безпеки там також домінує  позаблоковість (48%).

Перспективним є те, що підтримка НАТО переважає серед молоді,  наголошує Андрій Сухарина:  «Є чіткий графік, який демонструє, що чим молодший респондент, тим  скоріше він виявляється прихильником НАТО.  І ця різниця доволі значуща. У категорії людей, яким «20 плюс»,  кількість прихильників НАТО на 20% вища, ніж в категорії «60 плюс». Очевидно,  чим молодша людина, тим скоріше вони розуміє,  що за НАТО  майбутнє».

Це те позитивне, що треба усвідомлювати, каже експерт. Як і те, що ще залишається багато працювати, щоб переконувати громадськість, що вступ до НАТО потрібен, що це питання аж ніяк не знімається з порядку денного,  підсумував Андрій Сухарина.

Останні новини з категорії Коментарі

Хто бачив висунення прем'єра, як того вимагає Конституція? – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував, як влада систематично порушує конституційні процедури формування уряду
18 липня 2025

Це просто бізнес-угода, але вона допомагає нам вижити – Петро Бурковський про ситуацію на сході, допомогу США та гібридну війну проти Росії

Петро Бурковський прокоментував ситуацію на сході України, важливість західної підтримки та скептично оцінив ідею перемир’я, запропоновану Т...
17 липня 2025

Зміна прізвищ нічого не дасть – Олексій Гарань про кадрові рішення в уряді

Олексій Гарань прокоментував кадрові рішення в уряді
16 липня 2025

Путін будує імперію, а Трамп мріє про прибутки: Тарас Жовтенко про те, коли настане перелом у логіці Трампа і «з Путіним буде покінчено»

Тарас Жовтенко про 50 днів Трампа для Путіна, 17 систем Patriot для України і як на це реагують союзники по НАТО
16 липня 2025