Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 470
21 листопада 2024

Чи може Японія та Південна Корея відправити в Україну свої війська – Тарас Жовтенко

Північна Корея поступово здобуватиме досвід ведення бойових дій через співпрацю з Росією. Це змусить Південну Корею та Японію змінювати свої підходи щодо війни в Україні.  Про це 24 Каналу розповів в.о. виконавчого директора  Фонду "Демократичні ініціативи", безпековий аналітик Тарас Жовтенко, зауваживши, що Північна Корея поступово посилює власні збройні сили. Вже була інформація, що там починають виробляти дрони-камікадзе. Годі казати про військових, які перебувають на території Курської області.

Як на все реагуватиме Південна Корея та Японія

Як наголосив Жовтенко, з реакцією союзників України на появу військ КНДР в Росії є певні труднощі. Кремль прикрив все через так званий двосторонній договір про партнерство. Поки не буде офіційно доведено, що війська КНДР воюють на території України, доти Захід обмежений у своїх діях.

«Поки не буде офіційно підтверджено, що війська КНДР ведуть війну проти України у складі російських військ, доти ми не можемо очікувати від західних партнерів якихось конкретних дій. Зокрема й постачання зброї до України»,  –  вважає Тарас Жовтенко.

Очевидно, що в Південній Кореї та Японії роздумують щодо зміни підходів у підтримці України. Обидві країни поки не надавали напряму нашій державі летальну зброю. Зараз тривають відповідні дискусії.

Японія має надзвичайно технологічну армію з американською зброєю. Тому, ймовірно, буде потрібен дозвіл від Сполучених Штатів. Південна Корея має достатньо власних аналогів американської зброї. Якщо з ними вийде домовитися про військову допомогу, то це буде успіх.

«Але говорити про війська Південної Кореї чи Японії в Україні не варто. Тут ситуація менш оптимістична. Вони самостійно не ухвалять таке рішення без погодження з США та Європою. Та й, враховуючи загрози від Китаю та Північної Кореї, то їм потрібен особовий склад у себе на батьківщині», – зауважив Тарас Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

Сі на параді показав, хто є «хазяїном» Росії. Якою буде відповідь Трампа? – Олексій Гарань

Олексій Гарань аналізує символічні жести параду в Москві, візит Сі Цзіньпіна, позицію Індії, заяви Трампа і візит європейських лідерів до Ук...
9 травня 2025

Китай тисне на Трампа. Чому ми на порозі нового військового протистояння – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує зміну тону Пекіна, який уперше відкрито підтримав кремлівську риторику, та пояснює, як це може вплинути на глобальну...
9 травня 2025

Парад: Що відчуватиме Сі поруч із сепаратистами з Абхазії та Південної Осетії? – Олексій Гарань

Олексій Гарань аналізує те, хто їде на парад у Москві
8 травня 2025

«Ризики дуже серйозні!»: Кремль готується до війни з НАТО – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко пояснив, чи справді Москва готується до відкритого протистояння з НАТО і що має зробити Захід, аби не допустити нового масшта...
7 травня 2025