Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
21 листопада 2024

Чи може Японія та Південна Корея відправити в Україну свої війська – Тарас Жовтенко

Північна Корея поступово здобуватиме досвід ведення бойових дій через співпрацю з Росією. Це змусить Південну Корею та Японію змінювати свої підходи щодо війни в Україні.  Про це 24 Каналу розповів в.о. виконавчого директора  Фонду "Демократичні ініціативи", безпековий аналітик Тарас Жовтенко, зауваживши, що Північна Корея поступово посилює власні збройні сили. Вже була інформація, що там починають виробляти дрони-камікадзе. Годі казати про військових, які перебувають на території Курської області.

Як на все реагуватиме Південна Корея та Японія

Як наголосив Жовтенко, з реакцією союзників України на появу військ КНДР в Росії є певні труднощі. Кремль прикрив все через так званий двосторонній договір про партнерство. Поки не буде офіційно доведено, що війська КНДР воюють на території України, доти Захід обмежений у своїх діях.

«Поки не буде офіційно підтверджено, що війська КНДР ведуть війну проти України у складі російських військ, доти ми не можемо очікувати від західних партнерів якихось конкретних дій. Зокрема й постачання зброї до України»,  –  вважає Тарас Жовтенко.

Очевидно, що в Південній Кореї та Японії роздумують щодо зміни підходів у підтримці України. Обидві країни поки не надавали напряму нашій державі летальну зброю. Зараз тривають відповідні дискусії.

Японія має надзвичайно технологічну армію з американською зброєю. Тому, ймовірно, буде потрібен дозвіл від Сполучених Штатів. Південна Корея має достатньо власних аналогів американської зброї. Якщо з ними вийде домовитися про військову допомогу, то це буде успіх.

«Але говорити про війська Південної Кореї чи Японії в Україні не варто. Тут ситуація менш оптимістична. Вони самостійно не ухвалять таке рішення без погодження з США та Європою. Та й, враховуючи загрози від Китаю та Північної Кореї, то їм потрібен особовий склад у себе на батьківщині», – зауважив Тарас Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

Падіння режиму Асада – це удар по престижу Росії, який може визвірити Путіна – Олексій Гарань

Як події в Сирії можуть вплинути на геополітичну ситуацію в Україні, свою думку висловив Олексій Гарань
12 грудня 2024

Про Сирію, суперечливі заяви Трампа і «поетапний» вступ до НАТО – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував можливі наслідки повалення Асада, реалістичність поетапного вступу України до НАТО та реакцію Трампа на запроше...
11 грудня 2024

У НАТО готують рішення по Україні! – Тарас Жовтенко прокоментував ініціативу німецької сторони

Лідер німецької опозиції Фрідріх Мерц запропонував створити Контактну групу з чотирьох країн для вироблення спільної європейської позиції що...
10 грудня 2024

Румунія на шляху до проєвропейської коаліції – Маріана Присяжнюк про перспективи регіональної стабільності та виклики зовнішнього впливу

Чи сформує Румунія проєвропейську коаліцію та як протидіяти спробам зовнішнього впливу з боку Росії, 5 каналу розповіла Маріанна Присяжнюк
9 грудня 2024