Блокування каналів ОПЗЖ — в інтересах національної безпеки України

Політична аналітикиня фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна вважає, що в  блокуванні каналів Медведчука є політична складова для приглушення рупорів ОПЗЖ. Але водночас вона упевнена — це в інтересах національної безпеки України.

Аналітикиня нагадує, що у південних і особливо у східних областях, на підконтрольній частині Донбасу, ОПЗЖ має міцні позиції: велике представництво у місцевій владі, відомих й авторитетних місцевих спікерів, а також бізнесові та медіаресурси.

«Раніше вони демонізували Порошенка, а у випадку із Зеленським спочатку були м’якішими», — каже вона.

Однак їхні сподівання щодо Зеленського не справдилися. Він не погодився на мир на умовах Москви, як того хочуть в ОПЗЖ, а ще й усунув Медведчука від перемовин, тому «демонізувати» стали й Зеленського. Через це президент і став на прю з ОПЗЖ. А не побоявся він вчинити так, бо більше не бачить перспектив домовитися з Путіним, упевнена Золкіна.

«Зеленський вже не може йти на великі поступки, зокрема через те, що обмежений червоними лініями громадянського суспільства. А Росія свої вимоги по Донбасу не змінює. Раніше вони (президент і його офіс — ред.) дуже обережно коментували все, що було пов’язано з Донбасом, бо боялись зірвати велику угоду. А тепер вже пів року прогресу немає», — зазначила вона.

Хоч Золкіна і порівнює блокування NewsOne, ZIK та «112 Україна» з відрубаною головою гідри, вона попереджає, що в південних і східних регіонах ОПЗЖ та Росія можуть активізуватися і розхитувати ситуацію зсередини.

Натомість активізації бойових дій на Донбасі як відповіді Кремля на санкції Банкової вона не очікує.

Джерело: Громадське телебачення