Петро Бурковський

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 1483
1 жовтня 2020

Близько 30% українців не підтримують рішення про укрупнення районів

В Україні майже 30% респондентів не підтримують укрупнення районів, а 36% ще не визначилися і спостерігатимуть за втіленням цього рішення на практиці.

Про це сказав аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський, презентуючи в Укрінформі   результати дослідження громадської думки населення про реформу децентралізації.

“Ми проводили опитування у серпні, а в липні Верховна Рада після Кабміну прийняла рішення про укрупнення районів. Ми вирішили запитати, чи взагалі люди обізнані про це і як вони до цього ставляться - до укрупнення районів. В цілому підсумки такі, що більшість громадян про це знає. Близько третини, 29% українців кажуть, що вони навіть знають, які нові райони будуть в їхніх областях, а практично 48% кажуть, що чули про це в загальних рисах, не чув лише кожен п’ятий з опитаних. Тобто, в принципі розголос широкий і можна сказати - приклад непоганий інформаційної роботи щодо того, що буде ухвалено таке рішення”, - зазначив Бурковський.

Водночас, додав він, на запитання, чи підтримують вони рішення уряду та парламенту про укрупнення районів, більше третини громадян - 36% - заявили, що подивляться, як це рішення буде втілюватися і до яких наслідків воно призведе.

“Люди будуть визначатися зі своєю точкою зору, коли будуть бачити результати - це теж непогано. Це зважена позиція. Є певна частка громадян, близько 17%, які дають аванс довіри, кредит довіри владі й кажуть, що вони підтримують це рішення про укрупнення районів, і не виключено, що це якась частка з тих громадян, котрі знають, які будуть райони, і можливо, в певних регіонах це укрупнення буде позитивним чинником для розвитку місцевих громадян і для розвитку цих територій”, - розповів Бурковський.

Однак близько 30% громадян не підтримують укрупнення районів, поінформував експерт.

За його словами, такі результати можуть залежати від багатьох чинників, у тому числі й ставлення до чинної влади.

“Це можуть бути люди, які голосують за опозиційні політичні сили і тому вони в принципі не підтримують, що б чинний уряд не запропонував. Це теж позиція, з якою варто рахуватися. І 17% теж фактично вирішили не відповідати на це питання, або не розуміють, що до чого”, - додав експерт.

Останні новини з категорії Коментарі

Жителі ОРДЛО розчаровані позицією Росії, і Україна має цим скористатися, – Марія Золкіна

На думку Марії Золкіної, проєкт "ДНР/ЛНР" як самостійна одиниця абсолютно не відбувся
18 вересня 2021

Заявления о том, что без обсуждения Крыма встречаться нет смысла, далеко не означают окончательное и категоричное «нет», – Мария Золкина

В эфире Радио.Крым.Реалии о том, возможна ли встреча Зеленского и Путина с обсуждением Крыма или других острых вопросов двусторонних отношен...
16 вересня 2021

Ті, хто вже перехворів на ковід, вакцинуються від цієї недуги значно частіше, – Андрій Сухарина

Із 18% громадян, які вже провакцинувалися чи збираються зробити щеплення від COVID-19, більшість вже перехворіла на цю недугу.
15 вересня 2021

В Україні існує «тихий» протест проти карантинних норм, — Петро Бурковський

Петро Бурковський каже, що понад половина українців не планує найближчим часом вакцинуватися від коронавірусу
14 вересня 2021