Коментарі
Перегляди: 660
15 лютого 2019

Близькість до лінії розмежування впливає на "радикальність" поглядів щодо вирішення питання Донбасу

Дані соціологічних досліджень свідчать, що кількість прихильників радикального вирішення конфлікту на Донбасі зростає в міру  віддалення від лінії зіткнення.  Про це в ефірі Українського радіо в програмі Сьогодні.Вдень повідомив керівник Центру досліджень проблем Російської федерації Національного інституту стратегічних досліджень, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи"   Петро Бурковський.
 
"Ми бачимо тенденцію. Чим далі від зони бойових дій, тим більша радикалізація і тим більше стає прихильників силового вирішення конфлікту. У нас в опитуваннях є варіант “На які  компроміси потрібно йти?” Чим ближче до конфлікту, тим більше людей кажуть, що згодні на будь-які компроміси заради миру", — повідомив Петро Бурковський. 
 
За його словами, мотиви населення, яке вважає за необхідне іти на компроміс з Росією відрізняються у залежності від близькості до лінії розмежування.
 
"Чим ближче до лінії фронту, тим у людей менше залишилось ілюзій з минулого часу. Війна практично зруйнувала найголовніші російські пропагандистські міфи. Там є люди, які продовжують вірити в “русский мир”, чекають чекають чергової російської весни і вважають, що влада в Києві бандерівська, це залишається, але таких людей більше далі від лінії розмежування, а чим люди ближче, тим більше люди хочуть просто миру", — зазначив експерт.
 
Зазначимо, за даними соціологічного дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, 71%  українців вважає, що нині триває війна України з Росією, 14% так не вважають, а решта - не визначились. Разом з тим, у західному регіоні 91% громадян вважають, що зараз триває війна, а в східному регіоні – 47%
Top