Коментарі
Перегляди: 2988
14 вересня 2020

Більшість українців підтримують мовні квоти

Більшість українців (65%) підтримують мовні квоти, позитивне ставлення переважає на Заході, в Центрі та Півдні, на Сході – ставлення більш негативне.

Про це свідчать дані опитування Фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова, які оприлюднив політичний аналітик Сергій Шаповалов під час презентації-дискусії «Українська мова: шлях у незалежній Україні».

«Як ми знаємо сьогодні нашим законодавством передбачено, що на наших загальнонаціональних українських телеканалах 75 відсотків контенту має бути українською мовою. І ми бачимо, що Захід, Центр та Південні регіони переважно ставляться до цих заходів позитивно, а більш негативне ставлення ми бачимо на Сході», - розповів Шаповалов.

Згідно з опитуванням, мовні квоти підтримують 65% українців. Абсолютне схвалення цієї ініціативи – на Заході (95%). У Східному ж регіоні 38% підтримують і 56% проти.

Також опитування показало, що більшість українців (52%) вважають, що в Україні не порушують прав російськомовних громадян. Ще 26% вважають, що права російськомовних в окремих випадках порушуються, 10% говорять про постійні порушення.

Дослідження проводилося з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Джерело: Укрінформ

Останні новини з категорії Коментарі

Росія інвестує у все, що проти ЄС та євроінтеграції: чи вдасться Молдові вступити до Євросоюзу за пришвидшеною процедурою? – Маріанна Присяжнюк

Як подібні проросійські проєкти вплинуть на політичну позицію Молдови, проаналізувала Маріанна Присяжнюк
4 липня 2025

США призупиняють постачання деякої зброї Україні: що Вашингтон хоче сказати Києву? – Петро Бурковський

Петро Бурковський в коментарі BBC розповів про наслідки призупинення Сполученими Штатами частини військових поставок Україні
3 липня 2025

«Рішення, що перезріло»: чому Україна виходить із договору про заборону протипіхотних мін, пояснив Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко розповів про суть і значення конвенції про заборону протипіхотних мін, а також чому Україна так запізно вийшла з цього дого...
3 липня 2025

Тривожна тенденція серед українців — Олексій Гарань

Олексій Гарань на Radio NV прокоментував дані соцопитування про те, як українці розуміють автократію та демократію та в якому напрямку розви...
2 липня 2025