Коментарі
Перегляди: 1953
9 грудня 2019

Більшість українців не готові до миру за будь-яку ціну

Заради миру на сході України варто йти на компроміси з Російською Федерацією, але не на всі. Так вважають понад половина опитаних громадян України, а саме 58,5%. Також майже 16% вважають, що насправді мир на Донбасі може бути встановлений тільки з позиції сили – коли одна зі сторін переможе. Є й ті, хто виступає за мир за будь-яку ціну, мовляв, треба погоджуватися на будь-які компроміси – з ким завгодно і про що завгодно. Таких трохи більше 14%.

Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження громадської думки, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Детальніше про це в студії UATV розповіла директор Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

“Людей, які готові на мир за будь-яку ціну, стало менше. В липні цього року їх було 20%, а наразі – 14%. Громадська думка стає більш визначеною. Коли стали обговорювати ці компроміси, люди усвідомили можливі наслідки“, – каже Бекешкіна.

За її словами, більше схильні до компромісу жителі регіонів, які ближче до театру військових дій. Також експерт зазначила, що прихильників силового вирішення питання (війни на Донбасі) найбільше на заході країни, але “це не більшість”.

Компроміси, які абсолютно неприйнятні в усіх регіонах – це проведення місцевих виборів в ОРДЛО на умовах бойовиків, повна амністія для учасників НВФ, формування правоохоронних органів на Донбасі виключно з місцевого населення, закріплення особливого статусу Донецької та Луганської областей в Конституції”, – розповіла Бекешкіна.

Директор Фонду “Демократичні ініціативи” заявила, що жителі нашої країни, особливо в південно-східних областях, більш схильні підтримувати гуманітарні питання щодо Донбасу, наприклад питання статусу російської мови і торгівлі з окупованими територіями.

“Якщо говорити про цілі російського вторгнення на Донбас, то на півдні не знають відповідь на це питання 35% респондентів, майже третина на сході, 20% в центрі. Проблема в тому, що наша журналістика не може працювати на окупованих територіях. Хоча ми опитували людей, які проживають в ОРДЛО і перетинають лінію розмежування”, – сказала експерт.

Бекешкіна розповіла, що в 2015 році 35% респондентів з території Донбасу, підконтрольної Україні, виступали за приєднання до так званих самопроголошених “республік” або до Росії. Зараз таких – тільки 5%.

“Я підозрюю, що якщо знову провести таке опитування, ця цифра буде ще менше, – вважає соціолог.

За словами експерта, більшість українців хочуть припинити військове втручання Росії та посилити міжнародні санкції.

Підбиваючи підсумок, Бекешкіна висловила надію, що робота соціологів сприятиме раціональному вирішенню питання мирного урегулювання ситуації на Донбасі.

Останні новини з категорії Коментарі

Він завершив війну в Колумбії й розпочав медіакампанію «Тримайся, Україно!»

Витяги з діалогу професора Олексія Гараня із Серхіо Харамільйо, організатором інтернет-платформи «Тримайся, Україно!» за участю студентів К...
24 квітня 2024

Закон США про допомогу Україні передбачає фінансування і наступного року ― Олексій Гарань

Олексій Гарань прокоментував схвалений Палатою представників Конгресу США законопроєкт про фінансову і військову допомогу Україні і перекона...
22 квітня 2024

«Крок назад адміністрації Байдена». Втретє Іран буде готовий до ескалації, застосовуючи ядерну зброю — Тарас Жовтенко

Тактика «уникнення ескалації» — це крок назад адміністрації США, вважає Тарас Жовтенко
16 квітня 2024

Законопроєкт про мобілізацію з'явився із запізненням і не вирішує глибинних проблем, що стоять перед Україною – Петро Бурковський

Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи", прокоментував виданню The New York Times ухвалення нового закону про мобілізац...
15 квітня 2024