Події
Перегляди: 2195
4 серпня 2017

Більшість мешканців Донбасу відчувають себе громадянами України

Кожен другий мешканець Донбасу – 51% – відчуває себе передусім громадянином України. Такі результати опитування у підконтрольних Україні Донецькій та Луганській областях оприлюднила Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

 

Тетяна Дурнєва, виконавчий директор ГО «Група впливу» підкреслила, що у порівнянні з минулим роком кількість таких зросла. Тоді таких було 32%.

38% жителів Донбасу вважають, що ключем до припинення конфлікту є успішна відбудова нормального життя на територіях, контрольованих Україною. Готовність прийняти мир за будь-яку ціну на Донбасі є вищою ніж у інших регіонах країни – так вважають 41% опитаних. «Що стосується питання інтеграції – тут треба сказати, що регіон Донбасу дуже відрізняється», – підкреслила Ірина Бекешкіна. 33% вважають, що не потрібно приєднуватись ані до Європейського, ані до Євразійського Союзу. Вступ до ЄС підтримують 23% опитаних. «Ще 23% і досі мріють про митний союз з Росією, Білорусією, Казахстаном», – зазначила пані Бекешкіна. Вона додала, що 63,5% мешканців Донбасу не підтримують запровадження візового режиму з Росією. Позитивною є динаміка щодо підтримки населенням Донбасу приєднання до НАТО: 20% у липні 2017 року у порівнянні з 0,3% у 2012 році.

Високою є політична невизначеність мешканців Донбасу. У Луганській області 70% не обрали жодної політичної сили. У Донецькій області ситуація дещо краща. Але і там приблизно половина теж не визначились із тим, за кого будуть голосувати. «Донбас перестав бути фактором внутрішньополітичного життя, […] політичні партії не бачать сенсу там працювати, і тому такі низькі рейтинги», – зазначив Віталій Сизов, аналітик Донецького інституту інформації.

«Якщо говорити про соціально-економічні права та збереження зв’язків [з мешканцями непідконтрольної Україні території Донбасу – прим. УКМЦ] – це дійсно перші дві потреби, які виникають»,- зазначила Олександра Дворецька, голова правління «Восток-SOS».

Ірина Бекешкіна додала, що у Донецькій області всього 21,5% опитаних підтримують регулярний контакт з рідними, близькими, друзями на непідконтрольній території Донбасу. У Луганській області ситуація краща – там регулярний контакт підгримують 57,3% опитаних. Однак активна позиція громадян там не є чимось поширеним. «Дивує Луганська область – те, що велика кількість громадян там не можуть визначити свою позицію щодо актуальних питань. Це є приводом для центральної влади звернути увагу на цей регіон – на проблеми з логістикою, […], проблеми з комунікацією», – підкреслив Олександр Клюжев, експерт Громадянської мережі «ОПОРА».

Відеозапис прес-конференції:

 

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024