Події
Перегляди: 2209
4 серпня 2017

Більшість мешканців Донбасу відчувають себе громадянами України

Кожен другий мешканець Донбасу – 51% – відчуває себе передусім громадянином України. Такі результати опитування у підконтрольних Україні Донецькій та Луганській областях оприлюднила Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

 

Тетяна Дурнєва, виконавчий директор ГО «Група впливу» підкреслила, що у порівнянні з минулим роком кількість таких зросла. Тоді таких було 32%.

38% жителів Донбасу вважають, що ключем до припинення конфлікту є успішна відбудова нормального життя на територіях, контрольованих Україною. Готовність прийняти мир за будь-яку ціну на Донбасі є вищою ніж у інших регіонах країни – так вважають 41% опитаних. «Що стосується питання інтеграції – тут треба сказати, що регіон Донбасу дуже відрізняється», – підкреслила Ірина Бекешкіна. 33% вважають, що не потрібно приєднуватись ані до Європейського, ані до Євразійського Союзу. Вступ до ЄС підтримують 23% опитаних. «Ще 23% і досі мріють про митний союз з Росією, Білорусією, Казахстаном», – зазначила пані Бекешкіна. Вона додала, що 63,5% мешканців Донбасу не підтримують запровадження візового режиму з Росією. Позитивною є динаміка щодо підтримки населенням Донбасу приєднання до НАТО: 20% у липні 2017 року у порівнянні з 0,3% у 2012 році.

Високою є політична невизначеність мешканців Донбасу. У Луганській області 70% не обрали жодної політичної сили. У Донецькій області ситуація дещо краща. Але і там приблизно половина теж не визначились із тим, за кого будуть голосувати. «Донбас перестав бути фактором внутрішньополітичного життя, […] політичні партії не бачать сенсу там працювати, і тому такі низькі рейтинги», – зазначив Віталій Сизов, аналітик Донецького інституту інформації.

«Якщо говорити про соціально-економічні права та збереження зв’язків [з мешканцями непідконтрольної Україні території Донбасу – прим. УКМЦ] – це дійсно перші дві потреби, які виникають»,- зазначила Олександра Дворецька, голова правління «Восток-SOS».

Ірина Бекешкіна додала, що у Донецькій області всього 21,5% опитаних підтримують регулярний контакт з рідними, близькими, друзями на непідконтрольній території Донбасу. У Луганській області ситуація краща – там регулярний контакт підгримують 57,3% опитаних. Однак активна позиція громадян там не є чимось поширеним. «Дивує Луганська область – те, що велика кількість громадян там не можуть визначити свою позицію щодо актуальних питань. Це є приводом для центральної влади звернути увагу на цей регіон – на проблеми з логістикою, […], проблеми з комунікацією», – підкреслив Олександр Клюжев, експерт Громадянської мережі «ОПОРА».

Відеозапис прес-конференції:

 

Останні новини з категорії Події

Українське суспільство демонструє прагматизм у питаннях переговорів і своєї безпеки та готове до непростих рішень – експертне обговорення

Експерти обговорили результати опитування «Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?»
26 грудня 2024

Чи варто Україні претендувати на частку радянської спадщини в країнах Глобального Півдня

Олексій Гарань взяв участь у панельній дискусії «Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претенд...
30 листопада 2024

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024