Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 286
25 жовтня 2024

Американська розвідка прекрасно знає про наміри військ КНДР у складі армії РФ — Тарас Жовтенко

Американська розвідка прекрасно знає про наміри військ КНДР у складі збройних сил РФ, але для визначення офіційних рішень потрібен час. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив безпековий аналітик фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

«Я думаю, що американці справді знають, з якою метою північнокорейські війська перебувають на території Російської Федерації, але поки що шукають форму, як про це публічно заявити так, щоб не вказати на ті джерела, з яких було отримано відповідну інформацію. І тут є інший аспект у відповіді на це питання. Це аспект політичний, тому що, оголошуючи офіційно про те, що Вашингтону справді відомий намір північнокорейських військ, які перебувають на території Російської Федерації, така офіційна заява потребує вже подальших конкретних, вивірених та вже погоджених кроків не лише між політичним апаратом та безпековим апаратом США, а й погоджених з європейськими союзниками. Ця пауза, вона поки що витримується для того, щоб точно намітити ті кроки, які можуть бути зроблені», — вважає він.

На думку Тараса Жовтенка, заяви керівництва Південної Кореї можна вважати першими кроками, які будуть робитися за погодженням зі Сполученими Штатами Америки та з іншими західними союзниками. При цьому Вашингтон спостерігає за реакцією Російської Федерації на заяви з боку Південної Кореї, щоб скоординувати подальші дії.

«Є ще третій аспект усієї цієї ситуації. Це те, що насправді американська розвідспільнота в таких досить важливих моментах намагається бути максимально впевненою в тому, що вона говорить, і в тих заявах, які озвучує американське політичне керівництво, тому що насправді тут дуже легко робити якісь хибні висновки, забігаючи наперед, не маючи повної інформації на руках. І, відповідно, ці висновки в кінцевому підсумку можуть призвести до дуже поганих зовнішньополітичних наслідків. Відповідно, американський розвідапарат для того, щоб уникнути таких неприємностей у майбутньому, зараз також намагається зібрати, вочевидь, додаткову інформацію, яка точно підтвердить ті наміри, які мають місце бути в контексті відправки північнокорейських військ на територію Російської Федерації», — сказав Жовтенко.

Безпековий аналітик вважає,  що відповідні заяви у Вашингтоні будуть зроблені тоді, коли буде повна впевненість у тому, що ці наміри точно відомі, і будуть окреслені кроки як для США, так і для їхніх партнерів, як реагувати на це в практичній площині.

Путінський режим демонструє поведінку злодіїв у законі — Тарас Жовтенко про співпрацю РФ із КНДР

Щоб забезпечити  потреби Росії в снарядах та живій силі російському диктатору Володимиру Путіну потрібна була «правова» основа — договір з КНДР,  який порушує всі санкції ООН, коментує «військову співпрацю» Росії та КНДР Тарас Жовтенко.

«І в питанні озвучування ось цього двостороннього договору про стратегічне партнерство між Росією і Північною Кореєю, і ось у тому, що Російська Федерація, всупереч міжнародному праву, теж спробувала включити до власної Конституції територію України, яку тимчасово контролює її окупаційна армія, — насправді все це є прояв типової моделі поведінки путінського режиму. Це модель поведінки організованої злочинної групи, бандитська поведінка, тобто вони намагаються надати своїм незаконним діям певну “правову” рамку, причому дуже часто цю “правову” рамку пишуть просто на ходу», — сказав він.

Тарас Жовтенко зазначив, що від самого початку була абсолютно чітка й актуальна потреба Російської Федерації в тому, щоб Північна Корея постачала їй снаряди, інші види боєприпасів та живу силу для російських «м’ясних» штурмів.

«І, відповідно, Північна Корея повинна була це робити, маючи якусь правову базу, якийсь привід, яким можна було прикрити такі дії. І ось вони знайшли такий привід, цей двосторонній договір, який дійсно складено з погляду міждержавних відносин грамотно. Але, з усім тим, є інша сторона медалі: цей договір абсолютно повністю порушує ті ж санкції ООН. Але саме цим договором, як таким фіговим листком, путінська пропаганда намагається прикрити це більш глобальне порушення і міжнародних санкцій ООН, і, відповідно, Статуту ООН, який ці санкції підкріплює. І, відповідно, навіть Російська Федерація сама ж і голосувала за ці санкції, за великим рахунком. Тобто насправді це просто спроба надати якусь певну “правову” рамку тим абсолютно злочинним рішенням, які приймає путінський режим», — сказав експерт. 

На його думку, коли північнокорейські війська потраплять на тимчасово окуповані Росією території України, РФ тут же почне прикриватися власною Конституцією.

«Тобто ми вписали ці території до складу Російської Федерації, тому з погляду Конституції північнокорейські війська перебувають на території Росії, а не третьої держави. І тому ми нічого не порушуємо. Ми діємо з погляду нашого внутрішнього права і з погляду того міждержавного договору, який у нас підписано в Північній Кореї. Ну, це ніби типова поведінка злодіїв у законі, які, скоюючи злочин, намагаються прикритися якимись або надуманими “правовими” рамками, або намагаються викрутити з уже наявних у них під рукою правових рамок те, що якимось чином може легітимізувати їхні злочинні дії», — сказав Тарас Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

Відновлення військових судів стало б важливим кроком для забезпечення справедливості в умовах війни – Олексій Гарань

Олексій Гарань прокоментував гучну справу, пов'язану із судовими процесами над військовими, а також ідентифікаційні та мовні тенденції серед...
27 січня 2025

Що змусить Путіна благати про переговори? – Тарас Жовтенко

Про те, що може гарантувати безпеку Україні та які заходи змусять Путіна благати про початок переговорів, в інтерв'ю телеканалу "Прямий" ро...
26 січня 2025

Більшість українців не звинувачують своїх співвітчизників, які залишилися на тимчасово окупованих територіях України – Поліна Бондаренко

Якими українці бачать своїх співвітчизників, які залишилися на тимчасово окупованих територіях? Чи планують виїзд з країни у разі відкриття...
25 січня 2025

Політичні пріоритети проти реальних потреб: до яких наслідків може призвести ліквідація МінТОТ – пояснює Марія Золкіна

Марія Золкіна про те, що приховує ліквідація МінТОТ та які наслідки таке рішення може мати для внутрішньої політики країни
23 січня 2025