Події
Перегляди: 2701
17 серпня 2020

92% українців вважають, що не перехворіли коронавірусом

92% громадян вважають, що їм не довелося перехворіти на коронавірус. 5% заявили, що вони або їхні родичі перенесли COVID-19, 3% – не змогли відповісти. Такими є дані дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. «Ці дані, звісно, не можуть бути мірилом реального рівня захворюваності, але вони говорять про те,що між реальною інформацією про поширення коронавірусу та побоюваннями громадян є прогалина, і вона перетворюється на прірву, яка заповнюється плітками, чутками і дезінформацією, на чому буде грати держава-агресор», – підкреслив Петро Бурковський, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

35% українців впевнені, що найбільше зусиль для стримування пандемії COVІD-19 доклали лікарі та медпрацівники. Друге місце ділять місцева (21%) та центральна влада (19%). На третьому – волонтери та громадські організації (17%), далі – самі громадяни (14%). Порівняно з цим, зусилля великого бізнесу як найбільший внесок оцінили лише 2%, а місцевих осередків політичних партій – менше 1%. 15% громадян вважає, що взагалі ніхто не доклав значних зусиль для стримування епідемії коронавірусу. 

51% опитаних вважає, що головну відповідальність за якісну охорону здоров’я та підготовку медичних закладів до роботи в умовах пандемії несе профільне міністерство. Ще 17% українців головну відповідальність покладають на Президента України, що вдвічі більше, ніж кількість тих, хто покладає відповідальність на Уряд. Показово, що на відповідальності Президента за підготовку до пандемії частіше говорили респонденти у західному і центральному регіонах України.

«Введення жорстких обмежень у зв’язку з другою хвилею коронавірусу, на моє переконання, призведе до зростання градусу напруги в суспільстві і супротиву. Але дотримання норм дистанціювання, маскового режиму, протиепідемічних заходів, а не суто обмежувальні заходи, які призведуть до економічного краху домогосподарств, будуть ефективним інструментом боротьби з пандемією», – додала Тетяна Юрочко, керівниця Школи охорона здоров’я НаУКМА, експерт РПР.

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024