Коментарі
Перегляди: 2908
3 серпня 2020

67% українців підтримують систему вступу до вищих навчальних закладів за результатами ЗНО

Більшість українців – 67% –  підтримують запроваджену у 2008 році систему вступу до ВНЗ за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Такі дані опитування громадської думки оприлюднив аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов. Не підтримують її лише 14%. У динаміці з  2008 року, коли соціологи вперше почали моніторити ставлення українців до ЗНО,  (у грудні 2008 року цю систему підтримували 42% населення (не підтримували 34%), кількість прихильників цього способу вступу до вищих навчальних закладів зросла на 25%.

«З 2013 року, а тоді тих, хто схвалював цю систему вступу було 54%,  кількість прихильників ЗНО зросла ще на 13%, – прокоментував Сергій Шаповалов динаміку ставлення до ЗНО за останні сім років. – Все більша кількість людей, яка з цією системою стикається, переконується в її ефективності, в тому, що вона  дозволяє зменшити корупційні ризики при вступі до вищих навчальних закладів».

У регіональному розрізі в Південному та Східному регіонах таку систему підтримують менше, аніж на Заході та у Центрі.

«Це доволі  неочікуваний висновок, – зауважив аналітик.  – Тому що ми  зазвичай очікуємо відмінностей між Заходом  та Сходом у  питаннях,  які стосуються радше гуманітарних,  культурних проблем,  мови спілкування та питань історичної пам'яті, а не з  тих,  з якими,  громадяни усіх регіонів, здавалося б, стикаються однаковою мірою. Але результати опитування показали, що жителі  Сходу та Півдня у ставленні до ЗНО песимістичніші».

Водночас більшість громадян – 70% – погоджуються з тим, що ЗНО поставило всіх абітурієнтів у рівні умови, близько 60% зазначають, що ЗНО дало змогу знизити рівень корупції при вступі до всіх ВНЗ.  

«В динаміці кількість громадян, які погоджуються з цим, весь час збільшується.  І нас ці цифри, безумовно, радують. Фонд «Демократичні ініціативи» свого часу обстоював необхідність запровадження зовнішнього незалежного оцінювання,  і це насправді одна з найефективніших реформ в Україні», – підсумував Сергій Шаповалов.

Останні новини з категорії Коментарі

Чи може Японія та Південна Корея відправити в Україну свої війська – Тарас Жовтенко

Участь Північної Кореї у бойових діях Росії проти України змушує змінювати свої підходи щодо підтримки України Південну Корею та Японію. Б...
21 листопада 2024

Українці готові чинити опір – Олексій Гарань

Олексій Гарань про внутрішні зміни, які відбулися в Україні як державі та в українському суспільстві за час війни
20 листопада 2024

Захід заскочив Путіна зненацька: як відреагує Кремль на удари вглиб РФ – Тарас Жовтенко

Захід дочекався, коли всі козирі в нього будуть на руках і дав Україні дозвіл бити по території РФ
19 листопада 2024

Нові деталі розмови Трампа з Путіним і чому Шольц бере ініціативу у свої руки – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко та Павло Ковальчук про роль Німеччини у відбудові України та секретні перемовини Трампа та путіна
15 листопада 2024