Події
Перегляди: 1786
22 березня 2019

5 років РПР: стаєр на довгій дистанції реформ

З 2014 року саме громадянське суспільство стало головною рушійною силою для впровадження необхідних реформ в Україні, та на той час вагомі  зміни були б неможливими без формування широких коаліцій. Найбільш успішним і довготривалим прикладом таких коаліцій є Реанімаційний Пакет Реформ. На цьому наголосили учасники обговорення “5 років РПР: роль громадськості в реформуванні країни”, яке відбулося 22 березня 2019 року.

Ірина Бекешкіна, директорка Фонду "Демократичні ініціативи", який є учасником коаліції РПР, взяла участь в ювілейному заході.

На фото: Андрій Куликов, модератор; Тарас Шевченко, співголова Ради РПР, Центр демократії та верховенства права; Анатолій Ткачук, директор Інституту громадянського суспільства; Оксана Маркарова, Міністр фінансів України; Ірина Бекешкіна, директор Фонду “Демократичні ініціативи”; Хюг Мінгареллі, голова Представництва ЄС в Україні; Ірина Сисоєнко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Реанімаційний Пакет Реформ є прикладом громадської співпраці, яка допомагає українцям боротися за демократію та все ближче наближати Україну до Європейського Союзу. Про це зазначили міжнародні партнери РПР, додавши: саме ця коаліція успішно впроваджує порядок денний реформ для українських органів влади.

На фото: Юлія Кириченко, співголова Ради РПР, Центр політико-правових реформ; Сергій Лобойко, співзасновник Коаліції розвитку Е-демократії; Роланд Ковач, Директор Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”; Інна Підлуська, заступник виконавчого директора МФ «Відродження»; Олександра Дворецька, голова правління ГО Восток-SОS, член Ради РПР; Олег Рибачук, голова і співзасновник “Центру UA”.

Українські державні діячі вкотре заявили, що готові активно співпрацювати з коаліцією, адже РПР протягом 5 років існування довів спроможність бути стаєром на довгій дистанції просування реформ. Крім цього, в українському суспільстві досі зберігається доволі високий ступінь довіри до громадських організацій.

Вкрай важливо передати реформаторський досвід РПР регіональним коаліціям громадських організацій. Світові практики свідчать: глобальні зміни в країні починаються з невеликих кроків на місцевому рівні.

Наступним етапом розвитку Реанімаційного Пакету Реформ має стати його перетворення на Громадську спілку. Учасники заходу зазначили, що “романтичний” період у громадському секторі закінчується та настає час юридичного оформлення стосунків. РПР має залишатися великою міждисциплінарною коаліцією, у якій гармонійно поєднуються різні за напрямками та досвідом громадські організації. Водночас, за потреби, РПР має бути здатним спрямувати всю потужність коаліції на імплементацію кількох ключових реформ, які є найважливішими для країни в той чи інший момент.

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024