33% українців вважають, що чинна влада вдається до політичних репресій

33% українців вважають, що чинна влада вдається до політичних репресій, водночас 40% не погоджуються із цим. Такі дані опитування були оприлюднені під час пресконференції 15 липня.

 «Соціологи поцікавилися у громадян, чи вдається  чинна влада сьогодні до політичних репресій, оскільки меседжі про те, чи є кримінальні справи проти Порошенка та інших опонентів влади репресіями чи справедливим правосуддям, актуальні сьогодні в суспільстві», –  прокоментував нагальність дослідити це питання  аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Андрій Сухарина.

За його словами, цікавим є електоральний розподіл відповідей на це запитання.

«Як політичні репресії дії влади оцінює на сьогодні 72%  прихильників партії «Європейська солідарність»,  42% тих, хто голосував за «Батьківщину», та 41% прихильників ОПЗЖ. Натомість серед тих, хто голосував за  «Слуг народу», з цим згодні лише 19%, не згодні ˗ 55%», – зазначив аналітик .

Соціолог Михайло Міщенко нагадав, що у 2012 році, коли при владі був Віктор Янукович, ці показники були вищими –  тоді 48% вважали, що влада чинить політичні  репресії зі своїми опонентами, 27% –  що ні.