Опитування
Перегляди: 3332
7 жовтня 2011

Вступ до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання в оцінках громадської думки

Прес-конференція

Організатори прес-конференції :
- Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва
- Програма сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance)

Учасники :

  •  Ірина Бекешкіна – директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва
  • Ярема Бачинський – директор Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI Legacy AllianceЗагальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва  на замовлення Альянсу USETI. Усього   за загальнонаціональною квотною вибіркою з 18 по 27 вересня 2011р. було опитано 2010 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України: 24 областях, АР Крим, м. Києві та м. Севастополі. Вибірка – квотна, репрезентативна за статтю, віком (18–29, 30–54, 55 років і старші), освітою (нижче середньої, середня, вища), типом поселення (столиця, обласні центри, інші міста, села) та областями України. Похибка вибірки не перевищує 2.2 %.Для порівняння наведено дані загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» на замовлення Альянсу USETI з 24 березня по 5 квітня 2011 року за тією ж вибіркою. Усього було опитано 1801 респондент, похибка вибірки не перевищує 2.4%.  

    Порівняння даних двох загальнонаціональних опитувань, проведених у квітні і вересні 2011 року, засвідчує, що в Україні вже сформувалася стабільна громадська думка стосовно підтримки зовнішнього незалежного оцінювання як вирішального критерію для вступу до вищих навчальних закладів. Важливим є те, що зовнішнє незалежне оцінювання позитивно оцінюється прихильниками різних політичних сил – як Партії регіонів, так і «Батьківщини» та «Фронту змін». Отже, ЗНО об’єднує країну.

    Впроваджена з 2008 року система вступу до вищих начальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю населення України, причому ця підтримка з роками зростає: у грудні 2008 року її підтримували 42% населення (не підтримували 34%), у березні 2011 році – 46% (не підтримують 30%), а у вересні 2011 р. – вже 50% (не підтримували 27%).  У «цільовій» групі – тих, чиї діти, діти рідних та близьких чи вони самі вступали до ВНЗ за результатами ЗНО, тобто безпосередньо стикалися з системою вступу за ЗНО – підтримка істотно вища: підтримують вступ за ЗНО 64% (у березні –  55%), не підтримують – 22% (у березні – 30%).

    Лише 26% населення вважає більш об’єктивною колишню систему вступу до ВНЗ за результатами іспитів, як проводили ВНЗ (у березні таких було 29%).   На думку решти, нова система більш об’єктивна, проте щодо різних варіантів цієї системи думки поділилися: 24% вважають об’єктивнішою систему вступу лише за результатами ЗНО; 17.5% – за результатами ЗНО та балів шкільного атестату, а 12% – за результатами ЗНО, балів атестату та балів вступних іспитів, що їх проводитимуть ВНЗ. У «цільовій» групі – тих, хто мав досвід вступу до ВНЗ за результатами ЗНО, оцінка об’єктивності такого вступу лише за результатами ЗНО найвища (33%). На оцінку об’єктивності вступу до ВНЗ за різними критеріями впливає й міра успішності вступу: у групі тих, хто вступив туди, куди хотів, найбільш об’єктивним вважають ЗНО 40%, а от серед тих, хто поступив аби куди, вважають, що найбільш об’єктивними були б вступні іспити, які проводили ВНЗ. Ці результати практично збігаються з тими, що були у березневому опитуванні.

    При оцінці знань випускників шкіл найбільше було корупції, на думку населення, на вступних іспитах до ВНЗ, де дуже та досить поширеною вважають корупцію 71% населення ( а у «цільовій групі» тих, хто причетний до вступу до ВНЗ – 83%), мало поширеною і зовсім не поширеною – 13%. На випускних екзаменах у школі дуже і досить поширеною корупцію вбачають 50% ( у вересні – 40%), не поширеною – 36%. Найменше поширеною, на думку населення, є корупція при зовнішньому незалежному оцінюванні: 30% вважають, що вона там поширена, а 38% –  що ні.  

    Серед тих, чиї діти, діти родичів та близьких друзів чи вони самі проходили зовнішнє тестування, 62% були повністю чи переважно задоволені тим, як воно проводилося (26% - ні). .

     Вступна кампанія 2011 року була для вступників більш вдалою, ніж у попередньому році. Серед тих, хто вступив до ВНЗ чи вступали діти або діти близьких, 52% відповіли, що вситупили саме туди, куди хотіли (у березневому опитуванні таких було 43%), ще 30% – не зовсім куди хотіли, але вважають варіант непоганим. Лише 9.5% (16% у березневому опитуванні) вступили «аби кудись вступити», а зовсім нікуди не вдалося  вступити лише 4% абітурієнтів.  

    Населення достатньо високо оцінює можливості ЗНО: з тим, що воно ставить усіх у рівні умови, згодні 42% (не згодні – 25%), а у «цільовій» групі – 54%; що ЗНО дає змогу обдарованим дітям вступити до будь-якого ВНЗ – згодні 50% (не згодні 27%), у «цільовій» групі – 61%; що ЗНО стимулює учнів вчитися – згодні 52% (не згодні 24%), у «цільовій» групі – 64%; що ЗНО зменшило рівень корупції при вступі до ВНЗ – згодні 36% (не згодні 37%), у «цільовій» групі – 45%; що ЗНО стало кроком до справедливості у державі – згодні 37% (не згодні 32%), у «цільовій» групі – 46%; що ЗНО дає змогу ВНЗ обирати кращих студентів – згодні 44% (не згодні 27%), у «цільовій» групі – 54%.

    Основні недоліки вступу до ВНЗ за результатами ЗНО населення бачить насамперед у недостатній підготовці випускників шкіл до тестування (33%, у «цільовій» групі – 33%), у недосконалості тестів (31%, у «цільовій» групі – 37%) та у тому, що немає впевненості у чесності проведення тестування (25% серед населення і 30% у «цільовій» групі).

    Для покращення системи вступу до ВНЗ за результатами ЗНО головне, що пропонується – це краще готувати учнів до здачі тестів (45% населення і 52% у «цільовій» групі). Ще дуже важливим є, щоб ВНЗ забезпечили публічність та зрозумілість системи зарахування абітурієнтів (34% населення і 40% у «цільовій» групі), та заздалегідь інформували абітурієнтів про свої правила вступу (28% населення та 34% у «цільовій» групі). 

    Більша частина населення (52%) згодна з тим, що треба зберігати пільги для певних категорій абітурієнтів – сиріт (71%), дітей з обмеженими фізичними можливостями (43%), дітей з найбідніших сімей (41%). А от щодо інших категорій пільговиків громадська думка налаштована значно менш позитивно: згода надавати пільги при вступі до ВНЗ переможцям олімпіад і конкурсів – 28%, чорнобильцям –і 27%, медалістам – 25%, випускникам сільських шкіл – 14%. Після вступної кампанії-2011 змінилася громадська думка щодо надання переваг слухачам підготовчих курсів при ВНЗ: у березні  37% на це погоджуються, 39% – ні, а у вересні громадська думка була налаштована більш негативно: за надання переваг висловилися 31% населення, проти – 44%.

    Більшість населення налаштована проти пропозиції, щоб при вступі до ВНЗ до результатів ЗНО та балу атестату додавався вступний іспит, який проводитимуть ВНЗ: 43% (52% у «цільовій» групі) вважають, що це призведе до корупції при вступі. Згодні на пропозицію щодо власних іспитів ВНЗ 28%.

    Вирішальне значення при зарахуванні до ВНЗ повинні мати результати зовнішнього оцінювання – так вважає більшість опитаних (38% населення і 49% у «цільовій» групі»). Оцінки, отримані при складанні вступних іспитів, які проводитимуть ВНЗ, вважають більш значущими 19% (15% у «цільовій» групі), а середній бал атестату – 13% (12% у «цільовій групі). Співбесіда у ВНЗ та мотиваційне есе підтримується дуже мало (5% і 3%). 

    Останнім часом у громадській думці істотно зросло розуміння суспільної важливості проблем вдосконалення якості вищої освіти. У березневому опитуванні це питання відносили до завдань першочергової важливості 32%  населення України, у вересні – 38%.  

    Ставлення до незалежного зовнішнього оцінювання об’єднує прихильників різних політичних сил – і тих, що належать до влади, і тих, що є опозиційними. І виборці «Батьківщини» й «Фронту змін», і виборці Партії регіонів негативно ставляться до перспективи введення вступних екзаменів у вищі навчальні заклади, вважаючи, що саме зовнішнє незалежне оцінювання повинно мати вирішальну роль при зарахуванні вступників до вишів.

Результати

загальнонаціонального опитування «Ставлення населення України до  зовнішнього незалежного опитування»

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» на замовлення Альянсу USETI. Усього   за загальнонаціональною  квотною вибіркою з 18 по 27 вересня  2011р. було опитано 2010 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України: 24 областях, АР Крим, м. Києві та  м. Севастополі. Вибірка – квотна,  репрезентативна за статтю,  віком (18-29, 30-54, 55 років і старші), освітою (нижче середньої, середня, вища), типом поселення (столиця, обласні центри, інші міста, села) та областями України.  Похибка вибірки не перевищує 2.2 %.

Для порівняння наведені дані загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» на замовлення Альянсу USETI з 24 березня по 5 квітня 2011 року за тією ж вибіркою. Усього було опитано 1801 респондент, похибка вибірки не перевищує 2.4%.

І. ДИНАМІКА СТАВЛЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ДО НЕЗАЛЕЖНОГО ТЕСТУВАННЯ. ОСОБЛИВА ДУМКА «ЦІЛЬОВОЇ ГРУПИ

Як   Ви   вважаєте,   наскiльки   важливою   є   проблема   вдосконалення   якостi   вищої   освiти   в   Українi?

Наскільки важлива проблема вищої освіти?

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали  стосунку до ЗНО »

Вважаю, що це питання належить до першочергових

 

32.2

37.9

48.0

33.9

Це питання важливе, але є бiльш нагальнi проблеми

 

42.5

36.2

37.3

35.0

Вважаю цi проблеми другорядними

 

17.4

17.9

9.6

21.9

Важко сказати

 

7.9

8.0

5.0

9.2

*«Цільова група» - це ті респонденти, чиї   дiти,   дiти     родичiв   та   близьких   друзiв чи вони самі проходили   зовнiшнє   тестування

З   2008   року   основним   критерiєм   добору   студентiв   до   вищих   навчальних   закладiв   (ВНЗ)   були   результати   зовнiшнього   незалежного   тестування.   Чи   пiдтримуєте   таку   систему   вступу   до   ВНЗ?

Міра підтримки

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО »

Так, безумовно

 

17.0

21.5

29.0

18.4

Скорiше, так

 

28.9

28.9

34.8

26.1

Скорiше, нi

 

19.2

15.2

10.7

18.6

Безумовно, нi

 

10.9

10.7

11.5

10.6

важко сказати

 

24.1

23.7

14.0

26.3

Як   Ви   вважаєте,   яка   система   вступу   до   вищих   навчальнi   заклади   об'єктивнiша?

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали  стосунку до ЗНО »

За результатами вступних iспитiв, якi проводили ранiше самi вищi навчальнi заклади

 

28.8

26.2

26.1

29.3

За результатами зовнiшнього тестування

 

24.0

23.2

33.2

19.2

За результатами зовнiшнього тестування та балiв шкiльного атестату

 

16.5

17.8

20.2

16.4

За результатами зовнiшнього тестування, балiв атестату та балiв вступних iспитiв, що проводитимуть самi вузи

 

10.2

12.0

13.8

11.6

Важко сказати

 

20.4

20.9

9.8

23.6

Як   Ви   вважаєте,   якою   мiрою   поширена   корупцiя   при   оцiнцi   знань   випускникiв   шкiл   на   випускних   iспитах:

На   випускних   iспитах   у   школi

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО »

Дуже поширена

 

16.8

21.0

20.8

22.3

Досить поширена

 

26.0

28.6

31.5

26.8

Мало поширена

 

27.8

23.8

26.7

2.2

Зовсiм не поширена

 

8.5

10.6

11.0

11.6

Важко сказати

 

20.8

16.1

10.1

16.1

При   зовнiшньому   оцiнюваннi

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

  стосунку до ЗНО »

Дуже поширена

 

10.2

9.4

7.2

11.0

Досить поширена

 

17.2

21.5

23.9

20.0

Мало поширена

 

23.8

25.6

33.2

22.2

Зовсiм не поширена

 

13.3

12.0

14.9

12.8

Важко сказати

 

35.6

31.5

20.8

34.8

На   вступних   iспитах   до   вищих   навчальних   закладiв

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО »

Дуже поширена

 

36.3

38.7

47.5

37.6

Досить поширена

 

33.5

32.7

35.2

33.1

Мало поширена

 

10.6

9.2

8.9

9.6

Зовсiм не поширена

 

1.6

2.9

2.8

2.3

Важко сказати

 

17.9

16.5

10.7

17.4

Чи   згоднi   Ви   з   наступними   твердженнями?

Зовнiшнє   тестування   ставить   всiх   у   рiвнi   умови

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО »

Повнiстю згоден

 

19.0

16.0

20.8

13.8

Переважно згоден

 

35.2

36.4

42.6

36.1

Переважно не згоден

 

14.7

16.3

14.4

18.0

Зовсiм не згоден

 

11.1

9.1

7.8

10.6

Важко сказати

 

19.9

22.3

14.5

21.5

Зовнiшнє   тестування   дало   змогу   обдарованим   дiтям   вступити   до   будь-якого   ВНЗ,   навiть   найпрестижнiшого

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали 

стосунку до ЗНО »

Повнiстю згоден

 

18.6

16.2

22.8

14.1

Переважно згоден

 

33.6

33.3

38.4

32.5

Переважно не згоден

 

14.3

15.6

15.0

16.9

Зовсiм не згоден

 

12.3

11.8

10.4

13.0

Важко сказати

 

21.3

23.2

13.5

23.6

Зовнiшнє   тестування   стимулює   учнiв   не   сподiватися   на   чиюсь   допомогу,   а   вчитись

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО »

Повнiстю згоден

 

22.4

19.0

25.4

17.3

Переважно згоден

 

34.1

33.3

38.4

32.3

Переважно не згоден

 

13.6

16.3

15.1

17.0

Зовсiм не згоден

 

10.0

9.5

8.6

11.0

Важко сказати

 

19.9

21.9

12.5

22.5

Зовнiшнє   тестування   зменшило   рiвень   корупцiї   при   вступi   до   ВНЗ

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО »

Повнiстю згоден

 

12.0

13.2

18.3

11.6

Переважно згоден

 

29.7

22.9

27.1

22.1

Переважно не згоден

 

14.7

20.4

18.7

22.6

Зовсiм не згоден

 

16.6

16.5

16.1

17.6

Важко сказати

 

17.0

27.0

19.9

26.0

Впровадження   зовнiшнього   тестування   стало   кроком   до   справедливостi   у   державi

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

Повнiстю згоден

 

11.6

11.6

14.2

11.4

Переважно згоден

 

28.9

25.6

32.1

24.7

Переважно не згоден

 

13.5

17.6

16.7

18.8

Зовсiм не згоден

 

18.1

14.8

12.8

16.2

Важко сказати

 

27.9

30.3

24.2

28.9

Зовнiшнє   тестування   дає   змогу   ВНЗ   обирати   кращих   студентiв

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

 

Повнiстю згоден

 

14.2

13.8

17.7

13.0

 

Переважно згоден

 

32.3

30.3

36.9

30.6

 

Переважно не згоден

 

13.3

15.2

13.4

16.6

 

Зовсiм не згоден

 

12.4

11.9

11.1

13.1

 

Важко сказати

 

28.0

28.7

20.8

26.8

 

Якi   Ви   бачите   основнi   недолiки   при   вступi   до   Вищих   навчальних   закладiв   за   результатами   тестування?  (зазначте   не   бiльше   3-х)

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

 

Недостатня пiдготовленiсть випускникiв шкiл до тестування

 

36.6

32.8

32.2

31.2

 

Недосконалiсть тестiв

 

31.3

30.9

37.0

28.9

 

Немає впевненостi, що тестування вiдбувається чесно, iз дотриманням усiх процедур

 

31.2

25.0

29.7

23.1

 

Було надто багато осiб, звiльнених вiд тестування (пiльговики та iн..)

 

12.4

13.1

17.0

10.7

 

Погана органiзацiя роботи приймальних комiсiй у вищих навчальних закладах

 

11.2

9.8

10.9

9.1

 

Не зрозумiла система остаточного зарахування абiтурiєнтiв

 

17.6

16.9

20.9

15.6

 

Немає гарантiй, що сертифiкати ЗНО не пiдроблялися

 

16.4

17.1

19.1

17.2

 

Пiдроблялися документи, що пiдтверджують наявнiсть пiльги у абiтурiєнта

 

9.4

10.4

11.6

10.0

 

Зовнiшнє оцiнювання знижує мотивацiю школярiв до вивчення частини предметiв (якi не винесенi на зовнiшнє тестування)

 

12.8

14.3

16.8

14.1

 

Нiяких серйозних недолiкiв немає

 

3.4

6.3

7.8

6.3

 

Iнше

 

0.9

0.7

0.8

0.7

 

Важко сказати

 

16.8

18.1

8.0

20.7

 

14.   На   Вашу   думку,   що   слiд   зробити   у   першу   чергу,   щоб   покращити   систему   вступу   до   ВНЗ   за   результатами   зовнiшнього   тестування?   (зазначте   не   бiльше   3-х   вiдповiдей)

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

 

Краще готувати учнiв у школах до складання тестiв

 

51.2

45.2

52.1

43.6

 

Вищi навчальнi заклади повиннi заздалегiдь iнформувати абiтурiєнтiв про свої правила прийому

 

33.4

28.0

33.7

26.3

 

Громадський контроль на усiх етапах проведення ЗНО та вступу до ВНЗ повинен бути посилений

 

22.1

23.6

27.8

21.5

 

Приймальнi комiсiї повиннi ретельнiше перевiряти документи вступникiв (сертифiкати ЗНО, довiдки про пiльги тощо) на достовiрнiсть

 

18.0

20.3

22.7

20.3

 

Вищi навчальнi заклади повиннi забезпечити публiчнiсть та зрозумiлiсть системи зарахування абiтурiєнтiв

 

34.8

34.0

39.7

31.7

 

Порушники умов прийому повиннi понести вiдповiдальнiсть за недотримання правил вступу

 

19.5

22.8

25.0

22.5

 

Інше

 

1.0

1.0

1.4

0.9

 

Важко сказати

 

14.6

16.9

8.3

18.8

 

Чи   є   у   Вас   дiти?

 

Березень-2011

Вересень-2011

Так

71.7

71.7

Нi

28.3

28.3

 Чи   проходили   Ви,   Вашi   дiти   чи   дiти   Ваших   родичiв   та   близьких   друзiв   зовнiшнє   тестування?

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Так

 

33.5

32.6

Нi

 

59.9

54.1

Важко сказати

 

6.6

13.3

Якщо   Ви,   Вашi   дiти   чи   дiти   Ваших   родичiв   та   близьких   друзiв   проходили   зовнiшнє   тестування,   то   у   якому   роцi?   (якщо   це   було   у   рiзних   роках   -   можна   дати   кiлька   вiдповiдей) (у % до тих, чиї діти, діти родичів,близьких чи вони самі проходили тестування)

 

У % до «цільової групи»

у 2008

15.6

у 2009

25.6

у 2010

36.5

у 2011

25.6

не пам'ятаю

13.0

Чи   задоволенi   Ви   (або   Вашi   знайомi,   що   проходили   тестування)   тим,   як   воно   проводилося? (у % до тих, чиї діти, діти родичів, близьких чи вони самі проходили тестування)

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Повнiстю задоволений

 

17.7

19.0

Переважно задоволений

 

40.5

43.3

Переважно не задоволений

 

20.6

17.4

Зовсiм не задоволений

 

7.6

8.6

Важко сказати

 

13.6

11.8

Загалом   чи   вдалося   Вам,   Вашим   дiтям   чи   дiтям   ваших   близьких   родичiв   або   друзiв   вступити   туди,   куди   вони   хотiли? (у % до тих, чиї діти, діти родичів, близьких чи вони самі проходили тестування)

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Так, в основному вони вступили туди, куди хотiли

 

42.9

52.4

Вступили не зовсiм, куди хотiли, але варiант непоганий

 

30.1

29.7

Вступили, аби куди-небудь вступити

 

16.2

9.5

Не вдалося нiкуди вступити

 

5.8

4.1

Важко сказати, не знаю

 

5.0

4.3

Якщо   комусь   iз   Ваших   дiтей   чи   дiтей   родичiв,   друзiв   чи   Вам   самим   не   вдалося   вступити   взагалi   чи   вони   вступили   не   туди,   куди   хотiли,   то   чому? (у % до тих, чиї діти, діти родичів, близьких чи вони самі проходили тестування)

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Об'єктивно не вистачило знань

 

15.6

22.6

Було надто багато пiльговикiв

 

21.9

18.9

Система тестування надто недосконала, вона не виявляє справжнi здiбностi i знання

 

24.3

20.8

Інше

 

2.4

4.1

Не знаю, важко сказати

 

35.8

33.6

Якщо   Вам,   Вашим   дiтям   чи   дiтям   Ваших   родичiв   та   близьких   друзiв   вдалося   вступити   до   ВНЗ,   то   на   яку   форму   навчання:   бюджетну   чи   контрактну   форму   навчання? (у % до тих, чиї діти, діти родичів, близьких чи вони самі проходили тестування)

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Переважно на бюджетну

 

25.5

35.1

Однi - на бюджетну, iншi - на контрактну

 

32.5

32.7

Переважно на контрактну

 

33.6

19.4

Не знаю

 

8.4

12.8

Чи   треба   зберiгати   пiльги   при   вступi   для   певних   категорiй   абiтурiєнтiв?

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

 

Система пiльг повинна встановлюватися на державному рiвнi (як зараз)

 

53.9

51.9

47.7

56.3

 

Пiльги при вступi повиннi бути замiненi наданням адресної допомоги соцiально вразливим групам населення

 

19.3

20.7

23.9

18.0

 

Нiяких пiльг нi для кого не повинно бути

 

12.4

14.5

17.0

14.8

 

Важко сказати

 

14.7

12.9

11.4

10.9

 

Якщо   Ви   вважаєте,   що   певнi   категорiї   випускникiв   можуть   мати   пiльги   при   вступi     до     вищих     навчальних     закладiв,   то   якi   саме?     (кількість відповідей не обмежувалася)

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

 

Сироти

 

69.4

70.6

71.2

72.1

 

Чорнобильцi

 

25.9

27.3

28.6

24.9

 

Дiти з найбiднiших сiмей

 

43.1

39.1

39.9

40.9

 

Переможцi олiмпiад та конкурсiв

 

29.6

28.5

30.0

28.5

 

Випускники сiльських шкiл

 

14.1

13.8

8.7

16.8

 

Дiти з обмеженими фiзичними можливостями (за зором та слухом)

 

45.7

42.9

48.4

40.3

 

Медалiсти

 

25.1

21.2

20.8

21.7

 

Іншi

 

2.3

1.2

2.0

8.6

 

Важко сказати

 

13.3

12.4

9.5

11.8

 

Чи   повиннi   мати   певнi   переваги   у   вступi   до   вищих   навчальних   закладiв   слухачi   пiдготовчих   курсiв   у   цих   навчальних   закладах?

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

 

Так

 

37.4

30.8

34.3

29.3

 

Нi

 

38.6

43.7

47.0

45.5

 

Важко сказати

 

24.0

25.5

18.7

25.3

 

Минулого   року,   пiд   час   вступу   до   вузiв,   до   результатiв   зовнiшнього   тестування   було   введене   врахування   середнього   балу   атестату.   Чи   пiдтримуєте   Ви   таке   нововведення?

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мав

 стосунку до ЗНО

 

Так, повнiстю пiдтримую

 

33.0

34.5

34.5

34.2

 

Загалом пiдтримую, але бали за атестат повиннi становити значно меншу, нiж зараз, частку у порiвняннi з балами незалежного оцiнювання

 

25.9

24.4

25.6

26.3

 

Не пiдтримую, вступ повинен бути лише за результатами зовнiшнього оцiнювання

 

16.7

15.1

19.9

14.0

 

Важко сказати

 

24.4

26.0

16.8

28.2

 

Як   Ви   ставитеся   до   пропозицiї,   щоб   при   вступi   до   вузiв   до   результатiв   зовнiшнього   оцiнювання   та   балу   атестату   ще   додати   вступний   iспит,   який   проводитимуть   у   Вищих   навчальних   закладах?

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

 

Позитивно, це дасть змогу вузам краще добирати своїх студентiв

 

24.5

27.9

25.3

30.2

 

Негативно, бо це приведе до корупцiї при вступi до вузiв

 

45.7

43.3

51.8

40.6

 

Важко сказати

 

29.8

28.9

22.9

29.2

 

Що,   на   Вашу   думку,   повинно   мати   вирiшальне   значення   при   зарахуваннi   абiтурiєнтiв   до   вищих   навчальних   закладiв?

 

 

Березень-2011

Вересень-2011

Вересень-2011,

«Цільова група»

Вересень-2011,

Ті, хто не мали

 стосунку до ЗНО

 

Результати зовнiшнього незалежного оцiнювання

 

40.7

38.0

49.2

35.2

 

Середнiй бал атестату

 

16.5

13.5

12.0

13.9

 

Оцiнки, отриманi при здачi вступних iспитiв, що їх проводитимуть вищi навчальнi заклади

 

25.7

18.9

15.4

22.5

 

Мотивацiйне есе

 

2.6

2.7

3.1

1.9

 

Результати спiвбесiди у вищому навчальному закладi

 

6.8

5.3

5.1

5.5

 

Інше

 

1.2

0.7

0.6

0.6

 

Важко сказати

 

17.6

20.9

14.6

20.4

 

П. СТАВЛЕННЯ ДО НЕЗАЛЕЖНОГО ТЕСТУВАННЯ ВИБОРЦІВ РІЗНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИЛ, вересень-2011

(дані наводяться стосовно виборців тих політичних сил, яких достатньо для статистичного аналізу)

Як   Ви   вважаєте,   наскiльки   важливою   є   проблема   вдосконалення   якостi   вищої   освiти   в   Українi?

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Вважаю, що це питання належить до першочергових

35.9

44.8

38.6

37.9

Це питання важливе, але є бiльш нагальнi проблеми

37.1

36.2

34.6

36.2

Вважаю цi проблеми другорядними

18.2

14.3

17.1

17.9

Важко сказати

8.8

4.8

9.6

8.0

З   2008   року   основним   критерiєм   добору   студентiв   до   вищих   навчальних   закладiв   (ВНЗ)   були   результати   зовнiшнього   незалежного   тестування.   Чи   пiдтримуєте   таку   систему   вступу   до   ВНЗ?

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Так, безумовно

25.0

19.0

18.2

21.5

Скорiше, так

28.2

22.6

31.4

28.9

Скорiше, нi

12.9

9.5

16.8

15.2

Безумовно, нi

8.2

11.4

13.2

10.7

Важко сказати

24.7

32.4

20.4

23.7

Чи   згоднi   Ви   з   наступними   твердженнями?

Зовнiшнє   тестування   ставить   всiх   у   рiвнi   умови

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Повнiстю згоден

17.1

12.4

13.3

16.0

Переважно згоден

32.9

32.4

42.7

36.4

Переважно не згоден

20.0

16.2

13.6

16.3

Зовсiм не згоден

8.2

10.5

12.9

9.1

Важко сказати

21.8

128.6

17.6

22.3

Зовнiшнє   тестування   дало   змогу   обдарованим   дiтям   вступити   до   будь-якого   ВНЗ,   навiть   найпрестижнiшого

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Повнiстю згоден

14.7

8.6

18.6

16.2

Переважно згоден

35.3

34.3

33.7

33.3

Переважно не згоден

20.0

16.2

14.7

15.6

Зовсiм не згоден

8.2

10.5

14.0

11.8

Важко сказати

21.8

30.5

19.0

23.2

Зовнiшнє   тестування   стимулює   учнiв   не   сподiватися   на   чиюсь   допомогу,   а   вчитись

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Повнiстю згоден

20.0

18.1

22.7

19.0

Переважно згоден

33.5

34.3

27.8

33.3

Переважно не згоден

20.6

8.6

14.8

16.3

Зовсiм не згоден

5.3

10.5

14.1

9.5

Важко сказати

20.6

28.6

20.6

21.9

Зовнiшнє   тестування   зменшило   рiвень   корупцiї   при   вступi   до   ВНЗ

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Повнiстю згоден

12.9

13.3

17.6

13.2

Переважно згоден

23.5

17.1

23.7

22.9

Переважно не згоден

23.5

21.0

16.5

20.4

Зовсiм не згоден

15.3

14.3

21.5

16.5

Важко сказати

24.7

34.3

20.8

27.0

Впровадження   зовнiшнього   тестування   стало   кроком   до   справедливостi   у   державi

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Повнiстю згоден

10.1

7.6

16.8

11.6

Переважно згоден

23.1

18.1

23.7

25.6

Переважно не згоден

24.3

16.2

17.6

17.6

Зовсiм не згоден

13.6

14.3

16.8

14.8

Важко сказати

29.0

43.8

25.1

30.3

Зовнiшнє   тестування   дає   змогу   ВНЗ   обирати   кращих   студентiв

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Повнiстю згоден

10.6

15.2

18.3

13.8

Переважно згоден

28.2

24.9

30.1

30.3

Переважно не згоден

24.7

14.3

14.0

15.2

Зовсiм не згоден

7.6

13.3

14.3

11.9

Важко сказати

28.8

32.4

23.3

28.7

Чи   задоволенi   Ви   (або   Вашi   знайомi,   хтосам чи чиї діти  проходили   тестування)   тим,   як   воно   проводилося?

 

«Батьківщина»

Партія регіонів

«Цільова група»  загалом

Повнiстю задоволений

24.1

22.1

19.0

Переважно задоволений

48.3

46.5

43.3

Переважно не задоволений

15.5

16.3

17.4

Зовсiм не задоволений

3.4

4.7

8.6

Важко сказати

8.6

10.5

11.8

*У «Цільовій групі» серед виборців «Фронту змін» недостатньо респондентів для статистичних висновків

Як   Ви   ставитеся   до   пропозицiї,   щоб   при   вступi   до   вузiв   до   результатiв   зовнiшнього   оцiнювання   та   балу   атестату   ще   додати   вступний   iспит,   який   проводитимуть   у   Вищих   навчальних   закладах?

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Позитивно, це дасть змогу вузам краще добирати своїх студентiв

18.3

30.5

33.8

27.9

Негативно, бо це приведе до корупцiї при вступi до вузiв

52.7

41.0

41.7

43.3

Важко сказати

29.0

28.6

24.5

28.9

Що,   на   Вашу   думку,   повинно   мати   вирiшальне   значення   при   зарахуваннi   абiтурiєнтiв   до   вищих   навчальних   закладiв?

 

«Батьківщина»

«Фронт змін»

Партія регіонів

Населення загалом

Результати зовнiшнього незалежного оцiнювання

43.8

36.5

40.6

38.0

Середнiй бал атестату

12.4

8.7

15.1

13.5

Оцiнки, отриманi при здачi вступних iспитiв, що їх проводитимуть вищi навчальнi заклади

13.6

25.0

24.1

18.9

Мотивацiйне есе

3.0

2.9

0.7

2.7

Результати спiвбесiди у вищому навчальному закладi

4.1

6.7

2.2

5.3

Інше

0.0

1.0

0.4

0.7

Важко сказати

23.1

19.2

16.9

20.9