Події
Перегляди: 1500
20 березня 2021

В Україні запровадять стипендію імені Ірини Бекешкіної для молодих соціологинь

Стипендія з'явиться в межах ініціатив на вшанування пам’яті Ірини Бекешкіної.

В Україні з'явиться стипендія імені Ірини Бекешкіної для молодих соціологинь. Про це повідомив виконавчий директор МФ «Відродження» Олександр Сушко під час заходу на вшанування пам’яті соціологині, який відбувся в агенції Укрінформ.

За словами Сушка, меморіальна стипендія імені Ірини Бекешкіної має на меті збільшити мотивацію молодих людей, які приходять у соціологію.

«Ми хочемо, щоб вони рухали справу вперед, цього року буде перший цикл стипендії, буде оголошений відповідний конкурс, буде відібране перше коло таких стипендіаток, вони отримають можливість стажуватись у Демократичних ініціативах», – сказав Сушко. 

Сушко також додав, що в межах ініціативи вшанування пам’яті Ірини Бекешкіної також планується підготувати книгу про життєвий шлях соціологині. Книга може вийти вже восени.

Комунікаційний менеджер «Демократичних ініціатив» імені Ілька Кучеріва Юрій Горбань додав, що вже було звернення до Київради щодо найменування вулиці і площі ім’ям Ірини Бекешкіної в Дніпровському районі.

«Київрада відповіла, що є певна процедура, треба проводити опитування серед мешканців того району… але район досить депресивний, мешканці там переважно старшого віку, вони відмовились підтримати перейменування вулиці, яка наразі носить ім’я радянського генерала Карбишева», – зауважив Горбань.

Горбань додав, що Київрада може назвати ім’ям Бекешкіної нову вулицю чи площу, або провести перейменування наявної в межах декомунізації.

У п’ятницю, 19 березня, в агенції Укрінформ відбувся захід на вшанування пам’яті Ірини Бекешкіної, присвячений до роковини смерті знаної української соціологині, директорки Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. 

Серед учасників заходу були Євген Бистрицький – громадський діяч, Олексій Гарань – науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА, Світлана Конончук – виконавчий директор УНЦПД, Наталія Лигачова – шефредакторка «Детектор медіа», Володимир Паніотто – генеральний директор КМІС, професор політології НаУКМА, Олександр Резнік – Інститут соціології НАН України, Олександр Сушко – виконавчий директор МФ «Відродження».

Модератором виступав Юрій Горбань – комунікативний менеджер Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва

Зокрема, учасники обговорили питання довіри до соціологічних досліджень та соціальних інституцій, вплив ЗМІ на суспільство. 

Ірина Бекешкіна – відома українська соціологиня, директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, членкиня правління ГО «Детектор медіа», старша наукова співробітниця Інституту соціології НАН України.

Працювала науковою редакторкою журналу «Філософська думка», молодшою і старшою науковою співробітницею Інституту філософії АН УРСР. З 1991 року — науковою співробітницею Інституту соціології НАН України.

У фонді «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва пані Ірина працювала з 1996 року. Стала авторкою понад 100 наукових робіт.

Багато років вона входила до списку 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».

Фото: Радіо Свобода

Джерело: Детектор медіа

Останні новини з категорії Події

Два роки Президента Зеленського: країна іде в неправильному напрямі, але електоральне поле майже не змінилося – експертне обговорення

З пресконференції «Два роки президентства Зеленського: успіхи, помилки, рейтинги».
15 червня 2021

Свої позиції у переговорах щодо Донбасу Україна має просувати, ґрунтуючись на думці своїх громадян – експертне обговорення

Тези пресконференції "Від Парижа до Женеви: як змінилася думка українців про російсько-українську війну за два роки президентства Зеленськог...
11 червня 2021

Україна не веде війни пам'яті, війну пам'яті веде Росія

Презентація дослідження про вплив епідемії COVID-19 на російський порядок денний в Україні на конференції "Democracy in Action: Zero Corrupt...
10 червня 2021

На нових тренінгах стажерки «Демініціатив» опрацювали практичний базис аналітики та соціології

Для своїх стажерок Фонд провів дводенний тренінг з основ аналітики та соціології
1 червня 2021