Марія Золкіна

Голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів", дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук 

Коментарі
Перегляди: 721
4 жовтня 2022

Упевнені, що це війна Путіна? Ви помиляєтеся. Це війна РФ і її громадян проти України – Марія Золкіна

Джерело: Ліга.net

Почувши на конференції німецької молоді від одного спікера, що війна в Україні – то війна Путіна, а більшість росіян проти неї, ось що хочу сказати.

Війна в Україні – це не війна російського диктатора Володимира Путіна, як дехто заявляє. Це війна Росії, тобто російського суспільства, проти України, свободи, демократії.

Розділити путінський режим і російське суспільство не вийде. Це недалекоглядна тактика, коли дехто в Європі просто боїться прийняти: як раніше, бути не може; зі зміною чи смертю недофюрера заплющити очі й уявити, що російський народ був ні до чого, – це спровокувати його реванш.

Не можна удавати, що одні дані соціологічних опитувань в Росії, наприклад, про підтримку Путіна – адекватні, а от про підтримку війни в Україні – ні. 72% росіян, згідно з даними російського Аналітичного Центру Юрія Левади, у вересні 2022-го підтримували війну Росії проти України.

Якщо цього "мало" як доказу, подивимося на інші факти:

- Про що були ті нечисленні мітинги у РФ після оголошення Путіним 21 вересня 2022 року про "часткову" мобілізацію росіян на війну проти України? Вони були не антивоєнні, а проти мобілізації. Тобто, поки воювати не треба пересічним людям, вони миряться з цією агресією і підтримують її. 

Чи можна їх вважати "непричетними"? Точно ні.

- Чи побачили ми протести росіян у вільних країнах, куди вони втікають від мобілізації? Ні. 

- Чи був якийсь бум протестів у соцмережах від тих, хто в Росії боявся переслідування, але у Грузії чи ще десь явно може вже не боятися? Ні.

- Чим займаються навіть ті, хто був "нєт войнє"? Збирають амуніцію тепер для "бідних мальчиків", яких "незаконно" мобілізували.

Якщо навіть уявити, що росіяни не "за" війну, а просто пасивні та хочуть "пересидіти", це теж їхній вибір. І вони точно не можуть розраховувати на якісь привілеї від цивілізованого світу.

Одним словом, старій Європі чи ще комусь некомфортно визнати, що проблема не в Путіні особисто, а в російському суспільстві, що має певні запити.

Несвобода і диктатура завжди паразитують на свободі й демократії. Пропаганда проповзає в газети й на телебачення під виглядом свободи слова (у Німеччині, до слова, виявилося, що російські ресурси не заблоковано, ще й російські телеканали транслюються, хоч останнє не перевіряла). 

Шантажем і силою несвобода пре проти компромісів. Фейкові референдуми видає за волевиявлення. І так далі.

Свобода мусить уміти себе захищати. Інакше ціна буде ще вищою.

Останні новини з категорії Коментарі

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025

Енергетична криза в Молдові, зміна влади в Сирії, нові акценти в допомозі Україні – коментар Марії Золкіної

Марія Золкіна окреслила головні сигнали для України, Молдови, Заходу та розглянула перспективи нових форматів міжнародної співпраці.
6 січня 2025

Газ у Придністров'я завжди постачався через переговори з Молдовою — Маріанна Присяжнюк

Про наслідки припинення постачання російського газу в Придністров’я та можливі вирішення цієї ситуацій Громадському радіо розповідає Маріанн...
6 січня 2025