Марія Золкіна

Голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів", дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук 

Коментарі
Перегляди: 500
4 жовтня 2022

Упевнені, що це війна Путіна? Ви помиляєтеся. Це війна РФ і її громадян проти України – Марія Золкіна

Джерело: Ліга.net

Почувши на конференції німецької молоді від одного спікера, що війна в Україні – то війна Путіна, а більшість росіян проти неї, ось що хочу сказати.

Війна в Україні – це не війна російського диктатора Володимира Путіна, як дехто заявляє. Це війна Росії, тобто російського суспільства, проти України, свободи, демократії.

Розділити путінський режим і російське суспільство не вийде. Це недалекоглядна тактика, коли дехто в Європі просто боїться прийняти: як раніше, бути не може; зі зміною чи смертю недофюрера заплющити очі й уявити, що російський народ був ні до чого, – це спровокувати його реванш.

Не можна удавати, що одні дані соціологічних опитувань в Росії, наприклад, про підтримку Путіна – адекватні, а от про підтримку війни в Україні – ні. 72% росіян, згідно з даними російського Аналітичного Центру Юрія Левади, у вересні 2022-го підтримували війну Росії проти України.

Якщо цього "мало" як доказу, подивимося на інші факти:

- Про що були ті нечисленні мітинги у РФ після оголошення Путіним 21 вересня 2022 року про "часткову" мобілізацію росіян на війну проти України? Вони були не антивоєнні, а проти мобілізації. Тобто, поки воювати не треба пересічним людям, вони миряться з цією агресією і підтримують її. 

Чи можна їх вважати "непричетними"? Точно ні.

- Чи побачили ми протести росіян у вільних країнах, куди вони втікають від мобілізації? Ні. 

- Чи був якийсь бум протестів у соцмережах від тих, хто в Росії боявся переслідування, але у Грузії чи ще десь явно може вже не боятися? Ні.

- Чим займаються навіть ті, хто був "нєт войнє"? Збирають амуніцію тепер для "бідних мальчиків", яких "незаконно" мобілізували.

Якщо навіть уявити, що росіяни не "за" війну, а просто пасивні та хочуть "пересидіти", це теж їхній вибір. І вони точно не можуть розраховувати на якісь привілеї від цивілізованого світу.

Одним словом, старій Європі чи ще комусь некомфортно визнати, що проблема не в Путіні особисто, а в російському суспільстві, що має певні запити.

Несвобода і диктатура завжди паразитують на свободі й демократії. Пропаганда проповзає в газети й на телебачення під виглядом свободи слова (у Німеччині, до слова, виявилося, що російські ресурси не заблоковано, ще й російські телеканали транслюються, хоч останнє не перевіряла). 

Шантажем і силою несвобода пре проти компромісів. Фейкові референдуми видає за волевиявлення. І так далі.

Свобода мусить уміти себе захищати. Інакше ціна буде ще вищою.

Останні новини з категорії Коментарі

Чи виграє Україна війну без ударів балістикою по РФ і чому союзники не хочуть зняти всі заборони. Велика розмова з безпековим аналітиком Тарасом Жовтенком

Як та навіщо ворог експериментує зі своїми та чужими балістичними ракетами? Чим може відповісти Україна? На ці та інші питання в інтерв'ю Vi...
14 вересня 2024

Ґрунтовних змін немає – Петро Бурковський про найбільшу перестановку в уряді з початку війни

Петро Бурковський прокоментував для видання El Español перестановки в уряді, поставивши під сумнів їх значущість
13 вересня 2024

Як дебати Трампа та Гарріс відгукнуться Україні? Прогноз від політолога Олексія Гараня

Олексій гарань вважає, що дебати між Дональдом Трампом та Камалою Гарріс не суттєво змінять позицію американських виборців щодо України. Осн...
12 вересня 2024

Як союзники України можуть нейтралізувати поповнення російського арсеналу іранськими ракетами і чи саме ці ракети просив в Ірану путін – пояснив Тарас Жовтенко

Прагнення Ірану уникнути відповідальності може дати додаткові важелі США та іншим країнам Заходу для асиметричних кроків, вважає Тарас Жовте...
9 вересня 2024