Коментарі
Перегляди: 3082
24 січня 2018

Українці найбільше довіряють волонтерам та Збройним Силам України

Про це йдеться в соціологічному опитуванні фонду "Демократичні ініціативи".

Порівняно з груднем 2016 року українці стали менше довіряти патрульній поліції на 24 відсотки, а Президенту України – менше на 14. Це найгірша динаміка довіри населення за останній рік.

Серед соціальних інституцій найкращий баланс довіри (перевагу довіри над недовірою) мають волонтерські організації, Збройні сили України, Церква, та громадські організації. Натомість решта інституцій, довіра до яких оцінювалася в опитуванні, мають негативний баланс довіри.

З-поміж політичних інститутів найгіршу оцінку за довірою отримали Верховна Рада України, державний апарат, політичні партії, уряд, президент України. До лідерів недовіри також потрапили такі складові правоохоронної системи, як суди та прокуратура. Дуже високим рівень недовіри виявився і до комерційних банків та Національного банку України. Найгірший баланс довіри та недовіри мають російські ЗМІ.

"Основні і найнагальніші рішення, які треба ухвалити в 2018 році – це імплементація судової реформи і створення Антикорупційного суду, припинення спроб із дискредитації НАБУ, громадських активістів, які є союзниками, а не ворогами влади, скасування електронного декларування для антикорупціонерів, імплементація Угоди про асоціацію, зменшення тиску на бізнес, а також доведення до логічного завершення хоча б кількох судових справ впливових корупціонерів", – коментує науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

Дослідження було проведено в грудні 2017 року.

Оригінал: Центр інформації про права людини

Останні новини з категорії Коментарі

UA РФ примусять до миру грубою силою. Авіація Заходу буде в Україні раніше, ніж всі думали | Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко про те, що насправді відбулось на перемовинах між Трампом і Путіним на Алясці та як візит Генсека НАТО до Києва руйнує подаль...
23 серпня 2025

Повернення полонених, збереження державності та припинення ракетних атак – серед ознак перемоги України, які назвали українці – Поліна Бондаренко

23 серпня 2025

Не можна допустити легалізації російської агресії – Олексій Гарань

Олексій Гарань оцінив результати зустрічі у Вашингтоні між Володимиром Зеленським, Дональдом Трампом та європейськими лідерами
21 серпня 2025

Парламентські вибори в Молдові визначать долю «Одеського трикутника» – Маріанна Присяжнюк

Маріанна Присяжнюк у програмі з політологом Євгеном Магдою оцінила перспективи формату «Одеський трикутник»
21 серпня 2025