Події
Перегляди: 534
17 листопада 2022

Українці демонструють єдність та стійкість і об’єднані вірою в перемогу – Петро Бурковський

Українці демонструють єдність та стійкість і об’єднані вірою в перемогу. Про це Петро Бурковський, виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, сказав під час форуму  Re:Open Zakarpattia 2022,  який відбувся 11–12 листопада.

Він розповів, що  у серпні-вересні цього року «Демініціативи» провели дослідження у Миколаєві і  запитали у містян, які  залишилися там жити, – чи вважають вони, що ЗСУ в найближчі місяці звільнять Херсон.

Аналітик завважив: «Очевидно, миколаївці щось знали!»

Так, 62 % жителів Миколаєва сказали, що це цілком можливо. Ще чверть відповіли – скоріше так. Скептиків була абсолютна меншість.

Завантажити графік

Петро Бурковський прокоментував: «Це говорить про єдність і стійкість українців. Люди об’єднані вірою в перемогу і ця віра вища за етнічну, конфесійну належність, за  те, яку мову вони вважають рідною, якого вони віку, незалежно від статі. Всі впевнені в перемозі, всі вірять і працюють заради неї».

Аналітик ще раз уточнив, що опитування проводилося  до початку активної операції на Херсонщині, яка розпочалася 31 серпня. Проте жителі Миколаєва, який із перших днів перебував під постійним російським тиском, вже відчували і  бачили зміни.

«Попри те, що всі говорили, що це важко, наскільки тут велике угруповання російських військ,..  тим не менше, миколаївці були переконані... Адже Миколаїв був базою для українського угруповання військ на півдні, і  зрештою під тиском українських військ росіяни пішли з міста. Певною мірою це сталося завдяки тому, що громадяни в Миколаївській області брали безпосередню участь у цій операції», – акцентував Петро Бурковський.

Він також зауважив, що показовими є результати ще одного опитування, проведеного в серпні у Запоріжжі та Миколаєві,  де в респондентів запитали,  чому вони вирішили залишитися в місті.

Одна з причин, яку назвали опитані,  – «через рідних і  близьких, які не змогли виїхати».

«Попри  величезну небезпеку, щоденну загрозу загинути під обстрілами люди лишалися в місті  заради своїх рідних і близьких», – каже Петро Бурковський, звернувши увагу на те, що  українці в час біди демонструють неабияку  єдність.

Ще  24 % опитаних у Миколаєві та Запоріжжі сказали, що вони залишилися,  бо  захищатимуть своє місто. 

«Це феноменальна цифра. Люди залишилися, щоб захищати місто як громаду – символ  сили цивілізованого життя», – наголосив аналітик.

Він також зазначив,  що в Україні високою залишається частка тих, хто готовий пожертвувати своїм життям і здоров’ям заради визволення  України – чи то  приєднуючись до Збройних сил або добровольчих формувань і територіальних громад, чи то борючись в тилу. Зросла частка тих (порівняно з опитуванням 1-12 лютого 2022 р.) з 25 до 30 %, хто надаватиме посильну невійськову допомогу грошима, роботою, в  якості донора крові тощо.

Завантажити графік

«Ці цифри ми донесли до наших західних партнерів і  показали, що попри всі погрози росії, українське суспільство настільки консолідоване, що воно боротиметься до кінця, до звільнення всіх територій. І питання не стільки в територіях, а  питання в людях, які чекають на звільнення. Українці не залишають своїх побратимів,  інших українців на поталу російському режиму. Війна буде йти доти,  доки не буде принесено мир і доки не будуть захищені всі, хто перебуває під окупацією», – констатував Петро Бурковський. 

Він також наголосив, що  українці вже усвідомили себе  носієм влади і що влада – є сила. Цей злам суспільної свідомості,  який почався в 2014-му році, нині завершується і набуває нових форм. Тому після війни, на думку Петра Бурковського,  буде дуже тяжко тим, хто вважатиме, що політику можна вести по-старому.

«По-старому  політику  вже не вдасться вести, бо люди цю владу, яку вони зараз тримають у руках, вже нікому не віддадуть», – резюмував він.

Останні новини з категорії Події

Як українці бачать перемогу, особисту роль у боротьбі з росією, цілі та шляхи досягнення перемоги за підтримки західних союзників – презентація

Петро Бурковський під час Київського безпекового форуму розповів про бачення українцями перемоги та своєї ролі у боротьбі з рашистами.
3 грудня 2022

Українці демонструють єдність та стійкість і об’єднані вірою в перемогу – Петро Бурковський

Під час форуму "Re:Open Zakarpattia 2022" виконавчий директор "Демініціатив" Петро Бурковський розповів про настрої українці за більш ніж пі...
17 листопада 2022

Деякі спогади 30-річної історії Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» – Віталій Довгич

Своїми спогадами про співпрацю з "Демініціативами" поділився журналіст Віталій Довгич
12 листопада 2022

Належність до певної церкви впливає на погляди громадянина більше, ніж чинник рідної мови - дані дослідження

Петро Бурковський взяв участь у круглому столі "Московський патріархат у російській війні проти України", де представив дані опитування "Дем...
7 листопада 2022