Події
Перегляди: 1288
15 жовтня 2019

Україна післявиборча: що далі?

Директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, та науковий директор Фонду, професор політології НаУКМА  Олексій Гарань  взяли участь у круглому столі  «Україна післявиборча: що далі?», організовану Громадською ініціативою "Виборча рада UA",  де обговорювалися  такі питання:

- вибори-2019 як діагностику суспільства;
- новий уряд та його економічну стратегію;
- національну ідентичність;
- політичне реформування країни;
- геополітичні перспективи нашої країни;
- місце, роль та завдання громадянського суспільства в новітніх процесах.

Владі необхідно налагодити дієву комунікацію з суспільством та активніше залучати експертне середовище - Бекешкіна

Владній команді зараз необхідно налагодити дієву комунікацію з суспільством та активніше залучати експертне середовище перед ухваленням тих чи інших важливих для держави рішень.

Про це заявила директорка Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час круглого столу "Україна післявиборча: що далі?", повідомляє кореспондент Укріфнорму.

За її словами, якщо раніше в Україні Президент позиціонувався чи то як представник від Сходу чи Заходу, то зараз він позиціонується, як президент “від народу”.

“Думаю, що вчорашній марафон, щоб там не казали критики, лише підвищить рейтинг, тому що “це - наш”, це от людина від народу... Зараз ситуація унікальна для країни: ніколи ще жоден президент навіть після виборів не мав 70% довіри. Ніколи ще люди не були налаштовані настільки оптимістично”, - наголосила Бекешкіна.

Вона нагадала, що раніше в опитуваннях щодо настроїв українців завжди перші сходинки посідали “надія” та “тривога”. Однак зараз кількість тих, хто відчуває тривогу, зменшилась вдвічі, і вдвічі зріс показник тих, хто з оптимізмом дивиться в майбутнє. В суспільстві спостерігається ейфорія від того, що обрали не політиків, а людей з народу, які все зроблять для людей, наголосила соціолог.

Бекешкіна додала, що згідно з опитуваннями, на сьогодні значно більше людей вірять в успіх реформ, а також готові терпіти незручності заради змін на краще.

Серед перших випробувальних кроків для команди президента, зазначила вона, буде вирішення питання Донбасу та умов, на яких буде встановлений мир, а також розв'язання питання землі. Ще одним викликом для команди Президента є проблема занадто швидкого ухвалення законодавчих рішень, який в народі назвали “скаженим принтером”.

На думку Бекешкіної, владній команді зараз вкрай важливо налагодити дієву комунікацію з суспільством та більш активно залучати експертне середовище перед ухваленням тих чи інших важливих для держави рішень.

Повний вілдеозапис круглого столу:

Останні новини з категорії Події

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва продовжує конкурс дослідницьких робіт для молодих аналітиків/-инь з регіонів

Цей конкурс для тих, хто розуміє місцевий контекст своїх громад, прагне підвищити свій профрівень та донести рекомендації до зацікавлених ст...
30 березня 2021

Людина, соціологиня та громадська діячка – у Києві вшанували пам’ять Ірини Бекешкіної

Експерти-соціологи, громадські активісти та представники медіа поділилися своїми спогадами про діяльність та особистість Ірини Бекешкіно...
24 березня 2021

Довіра до результатів соціологічних досліджень

Презентація Володимира Паніотто на вшанування пам'яті Ірини Бекешкіної
22 березня 2021

В Україні запровадять стипендію імені Ірини Бекешкіної для молодих соціологинь

Стипендія з'явиться в межах ініціатив на вшанування пам’яті Ірини Бекешкіної.
20 березня 2021