Коментарі
Перегляди: 1801
16 серпня 2019

У парламенті має бути окремий Комітет з питань тимчасово окупованих територій і реінтеграції

У  парламенті має бути окремий Комітет з питань тимчасово окупованих територій і реінтеграції, оскільки це окремий  серйозний пласт роботи передовсім на законодавчому рівні, – пише на своїй сторінці у Fаcebook політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи»  Марія Золкіна, коментуючи  пропозицію  партії «Слуга народу» віднести до відання Комітету з питань прав людини і національних меншин і питання щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

«Тут і проблеми підконтрольного Донбасу, і внутрішньо переміщені особи, і наслідки окупації, які вимагають особливого регулювання відносин з громадянами з окупованих територій, і питання майбутнього перехідного періоду, тобто, роботи – хоч греблю гати, – пояснює вона. –  Не впевнена, що один комітет, де і нацменшини, і права людини це подужає. Подивимося згодом на його персональний склад, але є обґрунтовані сумніви. У попередньому скликанні парламенту можна було на пальцях перерахувати депутатів, яким «боліло» питання окупації і її наслідків і які, це важливо, розумілися на темі. Не хочеться, аби навіть за наявності Комітету доля цих політик лишилася такою самою».

Ще одною проблемою такого поєднная в одному  Комітеті  може стати  нівелювання пріоритетності  цих  серйозних  сфер  діяльності, вважає   Марія Золкіна.

«Ще одна проблема, яку я бачу у саме такій конфігурації Комітету, зводиться до того, наскільки пріоритетним і винятковим, якщо хочете, є саме цей напрямок, якщо його поєднують з широкою сферою захисту прав людини. Не схильна бачити конспірологію в тому, що і нацменшини тут же опинилися, думаю, що поступки Росії, яких зараз багато хто боїться, якщо і замайорять, то стануть реальністю явно не завдяки чи за допомогою трюку з поєднанням нацменшин та реінтеграції в одному комітеті».

Але найбільше занепокоєння викликає   бажання віддати цей Комітет опозиції,  зазначає   аналітикиня.

«Якій? – акцентує увагу Марія Золкіна. – Найгірший сценарій  – це, безумовно, ОПЗЖ, які рвуться «до влади» в питаннях Донбасу, які самі і пропонували такий комітет профільний, які живляться та паразитують на темі миру і реінтеграції».

На думку Марії Золкіної,  цей Комітет партія влади не повинна нікому «віддавати».

« Бо конфлікт з Росією –  це перетин і національної безпеки, і міжнародних відносин, і внутрішньої політики стосовно реінтеграції в майбутньому, – пояснює  експертка. –  Логічно, аби те, що Президент просуватиме на рівні політики нацбезпеки і у міжнародному форматі заради врегулювання конфлікту, було гарантовано відповідним продовженням цієї ж лінії у профільному комітеті. Якщо ні, то хочеться бачити державницьку позицію інших парламентських партій, аби не допустити монополізації голосу цього комітету сумнозвісними опзж-есниками».

Останні новини з категорії Коментарі

Готуючись до майбутнього без США, Європа шукає власну ядерну «парасольку» – Тарас Жовтенко

Чому великі європейські країни більше не покладаються на Вашингтон у свої безпековій стратегії, пояснив Тарас Жовтенко
1 липня 2025

Попри спроби Путіна вийти з міжнародної ізоляції, вона все ж залишається – Олексій Гарань

Чому російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС, як українці сприймають демократію та авторитаризм і ставляться до тривал...
30 червня 2025

РФ офіційно дозволено все. Як війна на Близькому Сході вплине на Україну – Марія Золкіна

Марія Золкіна поділилася своїми думками про наслідки атаки США на ядерні об'єкти Ірану для світу загалом і для України зокрема
26 червня 2025

Від спротиву до партнерства: як трансформується громадянське суспільство України та Швеції

Денис Решетіло про те, як змінювалася співпраця громадянського суспільства з державою в Україні та Швеції в умовах різного історичного й без...
24 червня 2025