Події
Перегляди: 2357
18 жовтня 2016

У Брюсселі відбулася презентація аудиту виконання Мінських домовленостей

 

18 жовтня 2016 року в Брюсселі відбувся  круглий стіл «Аудит імплементації Мінських угод та реінтеграції захоплених територій: реальність та перспективи», під час якого чотири українські аналітичні центри (Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, VoxUkraine та Донецький інститут інформації) представили своє дослідження щодо виконання Мінських домовленостей і потенційних опцій розвитку ситуації.


Ключовим завданням аналітичного звіту «Не все спокійно на Східному фронті: аудит Мінських домовленостей та сценаріїв реінтеграції окупованих територій України» було розглянути стан імплементації Мінських угод з чотирьох різних, але взаємопов’язаних перспектив –зовнішньої політики, економіки, громадської думки щодо конфлікту та ситуації на окупованих територіях Донбасу з окресленням  найбільш ймовірних сценарії розвитку подій  у короткостроковій перспективі.

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва  був однією з інституцій, що  готували аналітичний звіт, зокрема – в частині суспільних настроїв щодо Мінського процесу,  шляхів виходу з конфлікту і прийнятних для широкої громадськості  компромісів  у рамках  переговорів для врегулювання. Зокрема політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна  заначила:

- Громадська  думка   щодо  російської агресії та  «ціни», яку суспільство готове було б заплатити за завершення конфлікту,  розвивалася  паралельно із розгортанням  цієї агресії. Станом на сьогодні маємо очевидні тенденції та достатньо сталі щодо ключових  проблем  Мінського процесу   погляди    у сфері громадської думки. Так,   пріоритетним залишається підхід «не може бути миру за всяку ціну» – компроміси мають бути вибірковими,  домовлятися з агресором можна далеко не про все, а повернення окупованих наразі районів Донбасу не повинно супроводжуватися  наданням їм розширених чи «особливих» повноважень.  Формула «спочатку – безпека» також  стала трендом  у громадській оцінці балансу між безпековими і політичними положеннями Мінського процесу.  
Сьогодні  суспільна думка про конфлікт має свої «червоні лінії»: що  прийнятно, а що – неприйнятно для української сторони. Вихід за ці «червоні лінії»  цілком  очевидно може призвести до  активізації цілої низки внутрішньополітичних ризиків: делегітимізації ухвалених  рішень, остаточної втрати довіри до  ключових  органів державної влади, задіяних в ухваленні чи імплементації цих рішень,  протестів (як самоорганізованих, так і штучно   підготовлених  зацікавленими  у розгойдуванні ситуації в країні), остаточного політичного розбрату серед політичних сил, а також падіння довіри до західних партнерів.  Так,  ключовим висновком  у цій ситуації є те, що громадську думку  на цій стадії конфлікту та спроб його врегулювання не можна ігнорувати  ані внутрішнім, ані зовнішнім акторам. Звичайно – якщо  метою буде стратегічне і реальне    розв’язання конфлікту, а не формальне його зняття з міжнародного порядку денного. 

Повний текст звіту  читайте за посиланням: http://dif.org.ua/article/audit-implementatsii-minskikh-ugod-ta-reintegratsii-zakhoplenikh-teritoriy-ukraini

Дискусію організували Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі ( Ukrainian Think Tanks Liaison Office in Brussels)  та Центр досліджень європейської політики (Centre for European Policy Studies (CEPS).

Останні новини з категорії Події

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024

Рівень обізнаності громадян України щодо історії країни – експертне обговорення результатів соцдослідження

У суспільстві зберігається значний інтерес до історії, а також зростає підтримка українців до державної політики у сфері відновлення та збер...
28 жовтня 2024