Події
Перегляди: 2025
18 вересня 2012

Соціологія у поміч журналістам

Триває тренінг   для журналістів «Як правильно розуміти та використовувати результати соціологічних опитувань?», який 14 вересня   відбувся у  Вінницькому прес-клубі. З основами знань про  соціологічні опитування, їх види та  методику  проведення знайомила представників ЗМІ доктор соціологічних наук, завідувач відділом соціальної психології Інституту соціології Національної  академії наук України  Олена Злобіна.

Під час практичних занять учасники тренінгу спробували самостійно будувати  анкету для опитування, вчилися відрізняти справжні запитання від запитань маніпулятивного характеру,  замовні рейтинги від  реальних, як  використовувати дані соцопитувань у політичному аналізі та багато чого іншого. Тренінг проводиться у рамках проекту «Медіа», що фінансується Посольством США.

Про актуальність тренінгу кажуть його учасники:

Антоніна Мніх,  журналіст Вінницького представництва інформаційної агенції УНІАН Вінниччина

Тренінг мені сподобався. Я дістала чимало знань, які  можу використовувати   безпосередньо в професійній  роботі  - тобто як за допомогою результатів опитувань описувати політичні процеси, робити  спроби аналізу. Це саме моя прерогатива   у виданні, яке я представляю. Маючи   базовий рівень знань  із соціології, ми не маємо практики  роботи з соціологічними даними, безпосередньої зустрічі з соціологами, які могли б прокоментувати ті чи інші результати. Загальна практика цієї роботи  досить низька,  а нинішній тренінг дав таки змогу звернутися до першоджерел.  

 Другий дуже важливий момент –  здобуття знань з приводу експрес-діагностики оприлюднених результатів: щодо їх  об’єктивності,  заангажованості чи незаангажованості соціологічних структур,  які проводили дослідження тощо.

І ще, хотілося збільшити частину практичних занять. Наприклад, ми сьогодні безпосередньо зверталися до результатів опитувань, вже оприлюднених на прес-конференціях, і  намагалися проаналізувати помилки, які були допущені при складанні анкети.  Хотілося б більше саме отаких практичних занять

Тетяна Скомаровська журналіст Радіо «Хвиля» Вінницька обласна телерадіол компанія 

Тренінг дуже сподобався. Особисто для себе здобула нові знання про те, як соціологи працюють із цифрами соціологічних опитувань. Адже  важливо не просто опитати населення і отримати певні відсотки. За цифрами  вони  з'ясовують, які настрої панують у суспільстві,  розкривають причини негативних   процесів,   дають рекомендації щодо поліпшення ситуації. Здобуті знання дали поштовх до того, аби самому спробувати здійснити міні-опитування і  певний аналіз того чи іншого суспільного явища. Ми  будемо вдячні, якщо такі зустрічі відбуватимуться й надалі. І щоб це було не тільки перед виборами,  а  хоча б декілька  разів на рік і для більшої кількості представників ЗМІ.  

 

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024