Події
Перегляди: 3446
27 січня 2016

Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?

Хто та чиїм коштом проводить опитування громадської думки в Україні та світі? Наскільки точними є їхні результати? Як відрізнити фахові повідомлення про дослідження від маніпулятивних? Як ефективно спланувати співпрацю з соціологами? На що звернути увагу, якщо вирішили самі спробувати сформулювати запитання анкети, провести фокус-групу або глибинне інтерв’ю? Як максимально переконливо представити дослідницький компонент потенційному грантодавцеві? І що варто знати про вибірку активістам, аналітикам, журналістам і замовникам досліджень, а не лише соціологам? Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете в курсі «Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?»

Курс має на меті дати базове розуміння основ прикладного соціального дослідження та орієнтований на широке коло слухачів. У ньому представники громадських організацій зможуть дізнатися про ключові аспекти планування та проведення соціальних досліджень, а також їхнє представлення в проектних заявках. Журналістам може бути особливо цікавою інформація про поширені помилкові уявлення щодо соціології та опитувань громадської думки, а також про те, як коректно представляти результати досліджень. Дослідники-початківці та студенти суспільствознавчих спеціальностей зможуть закріпити й розширити знання про практичні аспекти соціальних досліджень. Фахівцям громадських, державних і бізнесових організацій, які не мають спеціалізованої освіти в царині прикладної соціології, цей курс допоможе почуватися впевненіше, послуговуючись соціальними даними в прийнятті рішень та замовляючи дослідження соціологам.

 

IRF

Курс «Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?» виготовлено в межах "Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні", яку виконує МФ «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та позиції викладені в цьому курсі є позицією автора та необов'язково відображають позицію уряду Швеції.

Тривалість курсу

8 тижнів.

Початок курсу

Весна 2016.

Викладач

Course Staff Image #1

Олена Богдан

Доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія». Має значний міжнародний досвід у галузі соціальних досліджень, зокрема в Оксфордському університеті (2001-2002), Лондонській школі економіки й політичних наук (2002), Торонтському університеті (2004-2005), Стенфордському університеті (2010). Фахово залучена до роботи третього сектору з 2002 року. Досвід оцінки сотень проектних заявок на виконання соціальних проектів дає їй змогу поділитися низкою порад не лише щодо планування дослідницького компонента проекту, а й переконливого його представлення грантодавчим організаціям. Окрім соціальних проектів до царини її фахових зацікавлень належать дослідження питань демократизації, сучасної релігійності, позитивного потенціалу особистості та щастя.

Course Staff Image #1

Ірина Бекешкіна

Український соціолог, спеціаліст у галузі політичної та електоральної соціології. Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, старший науковий співробітник Інституту соціології Національної Академії наук.

Закінчила філософський факультет Київського університету імені Т. Г. Шевченка і аспірантуру Інституту філософії АН УРСР. Кандидат філософських наук.

Працювала науковим редактором журналу «Філософська думка», молодшим і старшим науковим співробітником Інституту філософії АН УРСР. З 1991 року — науковий співробітник Інституту соціології НАН України.

З 1996 року — заступник директора (нині директор) Фонду «Демократичні ініціативи», з 2001 року — його науковий керівник. Науковий редактор бюлетеню «Політичний портрет України» фонду «Демократичні ініціативи».

Ірина Бекешкіна є автором понад 100 наукових праць та великої кількості публікацій у ЗМІ, особливо у галузі проблем політичної та електоральної соціології. Викладає у Вищій школі соціології при Інституті соціології НАН України - веде курс кількісних методів у соціології.

У 2007-2015 роках входить до списку 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».

Поширені запитання

Коли буде відома точна дата початку курсу?

Про точну дату початку курсу ми повідомимо в останній тиждень лютого 2016 року на цій сторінці, а також на сторінках Prometheus у соціальних мережах. Долучайтеся до наших спільнот в Facebook, ВКонтакті та Twitter, щоб вчасно дізнатися про дату початку цього курсу, а також стежити за анонсами нових курсів!

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача!

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час протягом курсу.

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024