Події
Перегляди: 1266
20 лютого 2014

Шлях до ЄС країн Вишеградської четвірки: уроки для України

Проект «Шлях до ЄС країн Вишеградської четвірки: уроки для України» впроваджується Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» разом з його партнерами – Інститутом громадських справ (Словаччина), Інститутом європейської політики EUROPEUM (Чеська Республіка) та Центром соціальних і економічних досліджень (Польща) – та фінансується Міжнародним вишеградським фондом. Головна мета проекту полягає у сприянні формуванню відповідального ставлення населення до європейської інтеграції в східних і південних регіонах України шляхом організації публічних дискусій щодо можливих шляхів вирішення проблем, з якими Україна може зіткнутися на своєму шляху до ЄС, використовуючи досвід її країн-сусідів.

Проект передбачає проведення круглих столів у містах східних і південних регіонів, де підтримка європейської інтеграції серед населення є найнижчою в Україні, за участі експертів з країн Вишеградської четвірки, що ділитимуться своїм досвідом інтеграції з ЄС. Під час круглих столів зарубіжні експерти представлять свої публікації щодо особливостей шляхів їхніх країн до ЄС та візьмуть участь у дискусіях з представниками Фонду та місцевими експертами з приводу проблем, які можуть виникнути перед Україною на її шляху до ЄС. В ході підсумкової конференції будуть представлені й обговорені основні результати проекту та стратегія подальшого ведення інформаційної кампанії щодо європейської інтеграції.

Очікується, що реалізація проекту дозволить вплинути на громадську думку більшості євроскептичних регіонів України шляхом представлення справжньої картини того, яким може бути шлях України до ЄС, спираючись на досвід сусідніх країн. В умовах зміни напрямку офіційної зовнішньої політики та активізації інформаційної кампанії щодо переваг Митного союзу виконання проекту сприятиме тому, що європейська інтеграція й надалі лишатиметься на порядку денному, а також дозволить сформувати більш раціональну та поінформовану позицію щодо європейської інтеграції серед пересічних громадян. Це, в свою чергу, має стимулювати сильніший тиск громадськості на владу, аби та відновила офіційний курс на інтеграцію з ЄС.