Марія Золкіна

Голова напрямку "Регіональна безпека та дослідження конфліктів", дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук 

Аналітика
Перегляди: 1245
3 березня 2023

Російсько-українська війна: чотири ключові принципи Києва для забезпечення тривалого миру

Чи повинна Україна змиритися з російською окупацією частини своєї території в обмін на припинення війни? Відповідь на це питання Марія Золкіна, голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів" та дослідниця Лондонської школи економіки та політичних наук, дає для  EUROPP blogs LSE.

Визначаючи ключові стратегічні інтереси для України, Марія Золкіна стверджує, що відмова України від «територіальних компромісів»  продиктована не тільки міжнародним правом, але і раціональною безпековою логікою і  що лише повна деокупація української території може принести тривалий мир. Ось ключові тезі статті, повний текст якої читайте англійською:

1. Політичні угоди з РФ не мають сенсу, а окупація території не принесе миру. Тому потрібна повна деокупація як стратегія національного опору, що базується на консенсусі політичних, військових еліт та більшості в суспільстві.

2. Крим і раніше окупований Донбас – не окремий кейс, не «червона лінія» Росії, а пропагандистський конструкт, не більше. Окупований Крим – це воєнна база, небезпека не лише для українського узбережжя Чорного моря, але і неможливість користуватися Азовським, якщо би навіть весь південь Україна звільнила.

3. Час має значення. Інтерес України – отримати концентровано допомогу якнайшвидше і завершити війну якнайшвидше. Замороження лінії розмежування відповідатиме російським інтересам, не українським.

4. Відповідальність і справедливість. Боротьба за деокупацію – це зупинка геноцидальних практик на окупованих територіях.

5.  Пост-воєнна архітектура: жодних розпливчастих «запевнень» у безпеці. Пріоритет – НАТО, додатково  окремі безпекові альянси з партнерами.

Останні новини з категорії Аналітика

Як відновлюються села Новобасанської громади на Чернігівщині

Як відновлюються села Чернігівщини впродовж двох років після деокупації – фоторепортаж Дмитра Шолоха у співавторстві з Романом Коржовим
15 квітня 2024

Голос України в Одесі: переорієнтація одеського медіапростору у воєнний час

Сучасний прогрес українізації одеського медіапростору аналізує Станіслава Воронкіна
8 квітня 2024

Як швидко розмінувати Україну? Скільки потрібно «псів Патронів»?

Масштаби розмінування звільнених територій України, проблеми в процесі їх очищення, а також міжнародну допомогу в цій сфері аналізують Л. Бє...
5 квітня 2024

Невиправдані помилки Лули шкодять його міжнародній репутації

Президент Бразилії Луїз Інасіу Лула да Сілва відновив міжнародну репутацію країни, але його провокативні жести ускладнюють досягнення основн...
4 квітня 2024