Події
Перегляди: 695
4 листопада 2022

Росія може заморозити конфлікт, щоб почати новий наступ на територію України

Росія намагається створити всі можливі умови, звичайно, без жодного позитиву для України, для відновлення переговорів, які були перервані наприкінці березня.

Про це голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів" Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Марія Золкіна сказала під час онлайн-заходу "Розвиток бойових дій і воєнна дипломатія: які цілі України та Росії на найближчі місяці", організованого "Демініціатвиами" завдяки фінансовій та організаційній підтримці Фонду ім. Гайнріха Бьолля (Київ, Україна).
 
Наразі йдеться про два найбільш імовірні сценарії російської тактики. Перший – це збереження статусу-кво із паралельним втягненням України в тимчасові переговори, щоб створити димову завісу розмов про врегулювання. Росія це робитиме, щоб виграти час, щоб зібрати достатньо сил. Тим паче, що мобілізація там не зупинилася, не дивлячись на офіційні заяви.
 
"Росії треба виграти кілька місяців, щоб закумулювати більше військової сили. І тут домовленість з Іраном (щодо постачання дронів та балістичних ракет – ред.) та можлива допомога з боку КНДР (артилерійськими снарядами – ред.) Росії є частиною цього сценарію. Створення ілюзії можливості цих тимчасових переговорів Росії треба лише на короткий проміжок часу, поки вона знову не буде в змозі за кілька місяців розпочати новий широкомасштабний наступ, зокрема з Білорусі", - сказала Марія Золкіна.

Другий – це втягнути Україну в довготривалі переговори, на кшталт нормандського формату чи Мінської тристоронньої контактної групи.

"Наразі це несприятливий сценарій для Росії. Не пріоритет номер один. Військова окупація України або серйозне замороження їхньої присутності на вже окупованих українських територіях для них зараз набагато важливіше, ніж якісь дипломатичні зусилля. Але можуть з’явитися умови, які можуть спонукати Росію змінити позицію. Перша – це ще одна серйозна поразка Росії на фронті. Друга, яка на початку наступного року може штовхнути Росію до тривалих переговорів, - це більш серйозні постачання Україні зброї, які можуть змінити баланс сил на полі бою: танків, авіації й далекобійних ракет", - вважає Марія Золкіна.
 
Ризик другого сценарію для України, за її словами, не обов’язковий, але може бути в зацікавленості багатьох за кордоном, в тому, що якась частина нашої території залишиться окупованою. І де гарантія, що ця "бомба" з повномасштабною війною не вибухне знову за кілька років?

Джерело: ТСН

Відеозапис онлайн-дискусії:

Останні новини з категорії Події

Як українці бачать перемогу, особисту роль у боротьбі з росією, цілі та шляхи досягнення перемоги за підтримки західних союзників – презентація

Петро Бурковський під час Київського безпекового форуму розповів про бачення українцями перемоги та своєї ролі у боротьбі з рашистами.
3 грудня 2022

Українці демонструють єдність та стійкість і об’єднані вірою в перемогу – Петро Бурковський

Під час форуму "Re:Open Zakarpattia 2022" виконавчий директор "Демініціатив" Петро Бурковський розповів про настрої українці за більш ніж пі...
17 листопада 2022

Деякі спогади 30-річної історії Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» – Віталій Довгич

Своїми спогадами про співпрацю з "Демініціативами" поділився журналіст Віталій Довгич
12 листопада 2022

Належність до певної церкви впливає на погляди громадянина більше, ніж чинник рідної мови - дані дослідження

Петро Бурковський взяв участь у круглому столі "Московський патріархат у російській війні проти України", де представив дані опитування "Дем...
7 листопада 2022