Події
Перегляди: 739
4 листопада 2022

Росія може заморозити конфлікт, щоб почати новий наступ на територію України

Росія намагається створити всі можливі умови, звичайно, без жодного позитиву для України, для відновлення переговорів, які були перервані наприкінці березня.

Про це голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів" Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Марія Золкіна сказала під час онлайн-заходу "Розвиток бойових дій і воєнна дипломатія: які цілі України та Росії на найближчі місяці", організованого "Демініціатвиами" завдяки фінансовій та організаційній підтримці Фонду ім. Гайнріха Бьолля (Київ, Україна).
 
Наразі йдеться про два найбільш імовірні сценарії російської тактики. Перший – це збереження статусу-кво із паралельним втягненням України в тимчасові переговори, щоб створити димову завісу розмов про врегулювання. Росія це робитиме, щоб виграти час, щоб зібрати достатньо сил. Тим паче, що мобілізація там не зупинилася, не дивлячись на офіційні заяви.
 
"Росії треба виграти кілька місяців, щоб закумулювати більше військової сили. І тут домовленість з Іраном (щодо постачання дронів та балістичних ракет – ред.) та можлива допомога з боку КНДР (артилерійськими снарядами – ред.) Росії є частиною цього сценарію. Створення ілюзії можливості цих тимчасових переговорів Росії треба лише на короткий проміжок часу, поки вона знову не буде в змозі за кілька місяців розпочати новий широкомасштабний наступ, зокрема з Білорусі", - сказала Марія Золкіна.

Другий – це втягнути Україну в довготривалі переговори, на кшталт нормандського формату чи Мінської тристоронньої контактної групи.

"Наразі це несприятливий сценарій для Росії. Не пріоритет номер один. Військова окупація України або серйозне замороження їхньої присутності на вже окупованих українських територіях для них зараз набагато важливіше, ніж якісь дипломатичні зусилля. Але можуть з’явитися умови, які можуть спонукати Росію змінити позицію. Перша – це ще одна серйозна поразка Росії на фронті. Друга, яка на початку наступного року може штовхнути Росію до тривалих переговорів, - це більш серйозні постачання Україні зброї, які можуть змінити баланс сил на полі бою: танків, авіації й далекобійних ракет", - вважає Марія Золкіна.
 
Ризик другого сценарію для України, за її словами, не обов’язковий, але може бути в зацікавленості багатьох за кордоном, в тому, що якась частина нашої території залишиться окупованою. І де гарантія, що ця "бомба" з повномасштабною війною не вибухне знову за кілька років?

Джерело: ТСН

Відеозапис онлайн-дискусії:

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024