Події
Перегляди: 707
11 червня 2019

Про зовнішньополітичні виклики перед Україною - дискусія в колі експертів з міжнародної політики

10 червня Центр «Нова Європа» провів щорічний захід – Клуб ЦНЄ, під час якого  експерти  в неформальній атмосфері обговорили виклики, що стоять перед Україною на міжнародній арені. Одна з головних цілей – визначити найбільш актуальні теми для майбутніх досліджень, що їх  могли б підготувати аналітичні центри.

Кризова ситуація у Молдові, майбутнє Мінських домовленостей, реінтеграція Донбасу та майбутні зовнішньополітичні кроки нового президента – одні з основних тем, які обговорили учасники. У Клубі ЦНЄ взяли участь фахівці з питань міжнародних відносин та безпеки – як експерти з аналітичних центрів, неурядового сектору, так і можновладці.

Зокрема, органи влади представляли Вадим Пристайко, заступник глави Адміністрації президента; Ганна Гопко, голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України; Ольга Стефанішина, генеральна директорка Урядового Офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції; Василь Химинець, директор Першого європейського департаменту МЗС України; Петро Бешта, заступник директора Політичного департаменту МЗС України.

Науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань поділився з учасниками дискусії свіжими даними про настрої  громадян напередодні парламентських  виборів  щодо шляхів відновлення суверенітету України над окупованим Донбасом, розповів про  останні зовнішньополітичні  тенденції  в громадській думці України, окреслив  виклики, які можуть стояти перед новим президентом у провадженні зовнішньої політики.

Оригінал і повний текст: Нова Європа