Медіа
Перегляди: 653
19 травня 2012

Приєднання до НАТО гарантуватиме Україні безпеку - експерти

Приєднання України до НАТО гарантуватиме її національну безпеку, а також убезпечить державу від зовнішніх загроз.

Такої думки дотримуються більшість експертів, опитаних з 4 по 16 травня 2012 року Фондом "Демократичні ініціативи", передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"Абсолютна більшість експертів вбачає у сучасному світі наявність зовнішніх загроз для України і так само більшість експертів вважає, що саме приєднання України до НАТО - це відповідь на ці виклики та ці зовнішні загрози. І що НАТО може гарантувати у разі вступу України до Альянсу її національну безпеку", - повідомила експерт фонду Марія Йолкіна, коментуючи результати експертного опитування "Україна - НАТО напередодні саміту НАТО в Чикаго".

Згідно з дослідженням, у ході якого було опитано 60 експертів, лише один із них не погодився з твердженням про існування загроз незалежності та територіальній цілісності України. Думки решти ж розходилися лише стосовно оцінки цих загроз: дуже великі, значні та невеликі (15, 31 та 13 експертів відповідно).

При цьому 47 опитаних експертів переконані, що нівелювати ці загрози можна саме приєднанням до НАТО. Створення Єдиної європейської системи безпеки вважають панацеєю лише 6 експертів, а ще двоє схиляються до необхідності закріплення позаблокового статусу. Так само 52 з опитаних експертів вважають, що вступ до НАТО стане гарантією національної безпеки в цілому.

Переважна більшість експертів (55 осіб) переконані, що Україні слід прагнути до максимально можливого рівня співпраці з НАТО, незважаючи на ухвалений 10 липня 2010 року закон, який закріплює за Україною статус позаблокової держави.

Василь Короткий, КИЇВ. 17 травня 2012 року.