Події
Перегляди: 496
6 березня 2024

Посол Великої Британії Мартін Гарріс вручив професорові Олексієві Гараню Медаль Британської імперії

5 березня 2024 р. Посол Великої Британії Мартін Гарріс вручив Олексію Гараню, професору політології НаУКМА, науковому директору Фонду «Демократичні ініціативи», державну нагороду  Великої Британії – Медаль Британської імперії (BEM), від імені Його Величності Короля Чарльза ІІІ за внесок у розвиток українсько-британського партнерства.

Відкриваючи офіційну церемонію нагородження, Мартін Гаррісон відзначив, що професор Олексій Гарань має давні зв'язки зі Сполученим Королівством, коли ще в 90-х був одним із найперших іменних стипендіатів дослідницьких програм Британії. А  Фонд «Демократичні ініціативи», який він представляє, став ключовим партнером посольства в багатьох проєктах, зокрема, вагому роль відіграли  дослідження Фонду після першого вторгнення Росії в Україну  в 2014–2015 роках.

«Наполегливість і сміливість у проведенні досліджень на Донбасі у перші роки  російської агресії, достовірні й життєво важливі результати громадської думки були вельми вагомими для Посольства Великої Британії та інших міжнародних інституцій,  щоб зрозуміти, що відбувалося з Україною в ті важкі дні», – наголосив пан посол.

Він відзначив, що коли почалася повномасштабна трагедія, заподіяна українському народові Росією, Олексій Гарань та аналітики Фонду активно долучилися до інформування світової спільноти про справжню ситуацію в Україні, а також стали партнерами в ініціативах, які посольство проводить з країнами Африки та Латинської  Америки.

«Професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань є поборником  демократичного устрою в Україні, сприяючи розвитку нового покоління демократичних лідерів, політиків і громадських активістів. Його робота та внесок інших лідерів громадської думки, особливо хотів би відзначити Ірину Бекешкіну, яка зробила дуже багато  для розвитку громадянського суспільства та розбудови демократичної України, є  дуже важливими для розвитку відносин між Сполученим Королівством та Україною. І саме на знак визнання цих цінних заслуг Його Величність Король нагородив Олексія Гараня почесною медаллю Британської імперії», – наголосив Мартін Гаррісон, вручивши нагороду лавреатові.

Олексій Гарань, своєю чергою,  подякував британському  посольству  і всьому урядові країни за допомогу, яку надає Велика Британія Україні у ці трагічні дні російської агресії.  Він також відзначив, що ця нагорода  великою мірою є визнанням системної роботи всієї команди «Демініціатив»  на зміцнення стратегічного партнерства Великої Британії та України впродовж останніх років і особливо під час війни.

Особливу подяку науковець висловив  виконавчому директору Фонду «Демократичні ініціативи» Петру Бурковському, без якого, за його словами, ця аналітична робота була би неможливою.

«Нині Петро Бурковський перебуває у лавах Збройних сил України, так що «Демініціатви» працюють сьогодні на різних фронтах», –  акцентував Олексій Гарань.

Команда Фонду щиро вітає свого наукового директора із цією гідною нагородою!

God save the King!

Слава Україні!

Хай живе українсько-британське стратегічне партнерство!

Відеоматеріал та фото – із соціальних сторінок Посольства Великої Британії в Україні

Останні новини з категорії Події

Експерти порадили, як інформаційно бити по російській пропаганді

Звідки українці отримують інформацію про війну та які інформаційні виклики долають - експертне обговорення результатів соцопитування
19 квітня 2024

Більшість українців не підтримує прихід до влади після війни жодної з чинних партій

Експертне обговорення результатів опитування соціологічної служби Центру Разумкоа "Оцінка ситуації в країні, довіра до соціальних інститутів...
12 квітня 2024

«Молодь і люди середнього віку стануть рушійною силою нашого відновлення»

Презентація загальнонаціонального соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи», проведеного на замовлення мережі «Вікно Відновл...
29 березня 2024

Більшість українців вірять: Україна відновить свій довоєнний соціально-економічний потенціал

Експертне обговорення результатів загальнонаціонального опитування щодо проблем відновлення України та медіаспоживання громадян, проведеного...
19 березня 2024