Події
Перегляди: 890
6 жовтня 2013

Олексій Сидорчук: Згода Тимошенко на лікування в Німеччині перекладає всю відповідальність за долю Угоди про асоціацію на Януковича

Олексій Сидорчук, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва"

Відкритий лист Юлії Тимошенко, в якому вона погодилася бути відправленою на лікування до Німеччини, став вдалим компромісним кроком з її боку. Зважаючи на те, що останнім часом в середовищі українських політиків і експертів все частіше лунала думка про те, що доля Угоди про асоціацію залежить не лише від Віктора Януковича, а й від Тимошенко, згода екс-прем’єрки на лікування за кордоном має зняти підозри щодо егоїстичних мотивів її поведінки. Тепер відповідальність за майбутнє Тимошенко, а разом з нею – і Угоди про асоціацію – лежатиме тільки на Януковичу.

Поза тим, поки рано говорити про лікування Тимошенко в Німеччині як про доконаний факт. Цілком вірогідно, що Янукович до останнього тягтиме із рішенням у цій справі, намагаючись натомість пропонувати європейським чиновникам різноманітні замінники вирішення проблеми Тимошенко. У цю лінію поведінки добре вписується переведення ідеолога переслідування Тимошенко Рената Кузьміна на посаду заступника секретаря РНБО. Як і раніше у випадку зі звільненням Юрія Луценка, Янукович намагається таким рішенням відбутися малою кров’ю. Однак європейська сторона, скоріше за все, й надалі наполягатиме на обов’язковості вирішення проблеми Тимошенко, а отже Януковичу доведеться вирішувати, що для нього важливіше – угода з ЄС чи Тимошенко за ґратами.